پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وجود برج ۲۱۲ طبقه در شبیه‌ساز پرواز به دلیل اشتباه تایپی

تاریخ خبر: // کد خبر: 324115 // // //


وجود برج ۲۱۲ طبقه در شبیه‌ساز پرواز به دلیل اشتباه تایپی

یک اشتباه تایپی در داده‌های نقشه‌برداری عنوان Flight Simulator باعث به وجود آمدن آسمان‌خراش ۲۱۲ طبقه شد.


وجود برج ۲۱۲ طبقه در شبیه‌ساز پرواز به دلیل اشتباه تایپی

جدیدترین نسخه شبیه‌ساز پرواز شرکت مایکروسافت یک پروژه گسترده است که در قالب ۱۰ عدد DVD عرضه شده است. این عنوان به کاربران اجازه می‌دهد تمامی نقاط دنیا را مورد بررسی قرار دهند و در آسمان کشور‌های مختلف با هواپیما‌های متفاوت به پرواز درآیند. اکنون مشخص شده که گستردگی عنوان حتی در ایرادات و اشتباهات سازندگان آن نیز وجود دارد.

بازیکنان این شبیه‌ساز اخیرا متوجه وجود یک برج عجیب ۲۱۲ طبقه در محله مسکونی ملبورن استرالیا شده‌اند که پس از بررسی و پیگیری علت آن مشخص شد. طبق اطلاعات منتشر شده، زمانی که گروه برنامه‌نویسی Asobo در حال ساخت این پروژه بوده، داده‌های مورد نظر را از OpenStreetMap دریافت کرده است. پلتفرم OpenStreetMaps یک سرویس رایگان است که تمامی افراد می‌‎توانند از طریق آن به داده‌ها و نقشه‌های مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

حدود یک سال پیش یکی از کاربران فضای مجازی طی یک اشتباه تایپی، تعداد طبقات ساختمان موجود در ملبورن را ۲۱۲ عدد خواند. این ایراد پس از مدتی در سرویس OpenStreetMap اصلاح شد، اما متاسفانه اقدام صورت گرفته پس از دریافت داده‌ها توسط مایکروسافت انجام شده بود.

 برج ۲۱۲ طبقه در شبیه‌ساز پرواز

پس از دسترسی به ریشه ایراد موجود در عنوان شبیه‌ساز پرواز، کاربران سعی کرده‌اند تا با اطلاع رسانی به شرکت سازنده از وجود چنین مشکلی در بازی جلوگیری کنند. از آن‌جایی که شرکت مایکروسافت سعی داشته عنوانی واقع‌گرایانه به دنیای بازی‌ها عرضه کند، انتظار می‌رود که این مشکل به زودی از Flight Simulator حذف شود.

پیشینه شبیه‌ساز پرواز شرکت مایکروسافت

نسخه جدید شبیه‌ساز پرواز شرکت مایکروسافت ابتدا در مراسم E3 سال ۲۰۱۹ به کاربران معرفی شد و اکنون مدت کمی است که در دسترس افراد قرار گرفته است. با توجه به استقبال افراد از این شبیه‌ساز می‌توان گفت عنوان Flight Simulator تا به حال بسیار موفق عمل کرده و توجه زیادی را از سوی رسانه‌ها و گیمر‌ها بر روی خود جلب کرده است.

گفتنی است؛ اولین نسخه از این سری به سال ۱۹۸۰ برمی‌گردد و نسخه دوم این سری در سال ۲۰۰۶ با نام Flight Simulator X روانه بازار شد. در سال ۲۰۱۴ شرکت مایکروسافت با هدف رفع ایرادات و مشکلات موجود در نسخه قبلی، عنوان Flight Simulator X: Steam Edition را روانه بازار کرد که هم از نظر داستانی و هم از نظر گرافیکی پیشرفت چشم‌گیری داشت.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو