پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کانادا پرواز‌های آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس را آغاز می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 324142 // // //


کانادا پرواز‌های آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس را آغاز می‌کند

وزارت حمل و نقل کانادا اعلام کرد این کشور از هفته آینده پرواز‌های آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس را که از ماه مارس ۲۰۱۹ در سراسر جهان زمین گیر شده اند را آغاز می‌کند.


کانادا پرواز‌های آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس را آغاز می‌کند

سخنگوی وزارت حمل و نقل کانادا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حمل و نقل کانادا قرار است پرواز‌های آزمایشی خود را از ۲۴ اوت داشته باشد تا این هواپیما‌ها را اعتبارسنجی کند.
این وزارتخانه اعلام کرد پرواز‌های آزمایشی در حریم هوایی آمریکا خواهد بود. از همین روز کارکنان حمل و نقل کانادا به سیاتل در ایالت واشنگتن خواهند رفت. آزمایش‌هایی نیز بر روی شبیه سازی فنی کارخانه بوئینگ در ایالت واشنگتن در مرز کانادا انجام خواهد شد.
این هواپیما اخیر با مجموعه‌ای از پرواز‌های آزمایشی در اواخر ژوئن به بازگشت به آسمان نزدیک شد، اما هنوز تا پیش از دریافت مجوز پرواز به ویژه در خصوص آموزش خلبان‌ها مراحلی باقی مانده است که باید انجام شود. اداره هوانوردی فدرال آمریکا اوایل اوت فهرستی از تغییرات اعمال شده در بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس خود را به منظور تضمین امنیت پرواز ارائه کرد.
سخنگوی وزارت حمل و نقل کانادا اعلام کرد حمل و نقل کانادا همچنان مصمم است که تا زمانی که وزارتخانه متقاعد نشده است که شرکت بوئینگ و اداره هوانوردی فدرال به همه نگرانی‌های امنیتی این هواپیما پاسخ داده اند برای بوئینگ ۷۳۷ مکس محدودیت پرواز وجود خواهد داشت.
پرواز هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس از ۱۳ مارس سال ۲۰۱۹ پس از سقوط این مدل هواپیمای شرکت اتیوپی ایرلاینز با ۱۵۷ کشته و سقوط هواپیمای شرکت لاین ایر با ۱۸۹ کشته ممنوع اعلام شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو