پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | صنعت دفاعی از مهندسی معکوس به مرحله طراحی رسیده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 324175 // // //


صنعت دفاعی از مهندسی معکوس به مرحله طراحی رسیده است

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی در صنعت دفاعی مجبور بودیم با مهندسی معکوس پیش برویم و امروز از مهندسی معکوس عبور کردیم و طراحی می‌کنیم.


صنعت دفاعی از مهندسی معکوس به مرحله طراحی رسیده است

عباسعلی منصوری آرانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز صنعت دفاعی، اظهار داشت: این روز ما را به خاطرات دوران دفاع مقدس و روزگاری که در تولید پایین‌ترین نیازهای دفاعی دچار مشکل بودیم باز می‌گرداند. به دورانی که برای خرید سیم خاردار به کشورهایی مراجعه می‌کردیم و آنها حتی حاضر نشدند سیم خاردار به ما بفروشند.

وی عنوان کرد: اما امروز با تلاش و کوشش نخبگان و ایثارگران خود به مرحله‌ای از پیشرفت رسیده ایم که نه تنها کل صنعت دفاعی خود را بر مبنای تاکتیک‌ها و تهدیدهایی که رصد می‌کنیم بنا کردیم بلکه برای مقابله با آنها تاکتیک‌هایی را اتخاذ می‌کنیم و برای اجرای آن تاکتیک‌ها، صنعت دفاعی خود را گسترش دادیم و چه در بخش زمین، چه در بخش دریا، فضا، پدافند و حتی ساخت ماهواره به نقطه‌ای رسیدیم که الحمدلله به خوبی می‌توانیم بازدارندگی را ایجاد کنیم و راهبرد اساسی و بنیادین بازدارندگی را می‌توانیم عملیاتی کنیم.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امروز جز ده کشور اول دنیا در صنعت دفاعی و یک محور اطمینان بخش برای مردم و کشور خود هستیم و دیوار و کوه مستحکمی هستیم که می‌توان به خوبی به آن تکیه کرد که نتیجه همان سخن حضرت امام است مبنی بر اینکه «می توانید» و امروز آن مرحله را پشت سر گذاشتیم و توانستیم.

منصوری آرانی ادامه داد: فکر می‌کنم این می‌تواند یک الگوی بسیار موفق برای تمام صنایع دیگر ما باشد. البته باید بپذیریم در صنایع دیگر مانند فولاد هم ما پیشرفت کردیم و با توجه به داشته‌هایمان در صنایع دیگر هم می‌توانیم به یک آمار خیره کننده دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در مورد سیم خاردار که پایین‌ترین سطح تکنولوژی را دارد یا اصلاً تکنولوژی ندارد ما را تحریم کردند و به ما نفروختند. این موجب شد که ما حرکت کنیم و تانک‌های خود و هواپیماها، بالگردها و ناوهایمان را بازسازی کنیم و با مهندسی معکوس پیش برویم و حالا هم از مهندسی معکوس عبور کردیم و طراحی می‌کنیم و همه اینها به دست نیروهای خودمان بوده است.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه تحریم‌ها سختی‌های زیادی را ایجاد می‌کند اما باید بدانیم آنجایی که دنیا حاضر نیست با ما به یک اقدام مشترک و هماهنگ برسد و ما را تنها می‌گذارد ما باید بر زانوی خود تکیه کنیم و بلند شویم و در مسیری قرار بگیریم که اگر در اشتراک تجهیزاتی، ساخت و تکنولوژی به نقطه‌ای نرسیدیم و نتوانستیم این همکاری‌های جهانی را با هم جلب کنیم با تکیه بر سیاست‌های داخلی پیش برویم.

منصوری آرانی تاکید کرد: تمام دنیا دارد در زمینه مطالعات، تحقیقات و تکنولوژی شرکایی را برای خود انتخاب می‌کند و این معنایش این نیست که ما تمایل نداریم با دنیا کار کنیم بلکه معنایش این است که ما هم در موضوعات تحقیقاتی، مطالعاتی و اجرا چنین تمایلاتی را داریم اما نباید تکیه ما بر این باشد و تمام عزم و اراده خود را به این موضوع گره بزنیم و اگر اتفاق نیفتاد خدای ناکرده ما جز کشورهای بحرانی قرار بگیریم. ما باید به نقطه‌ای از اقتدار برسیم که دنیا در وضعیت اقتدار با ما مطالعات و تحقیقات انجام دهد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو