پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | احتمال بارش های پراکنده و رگباری/تندباد در راه کردستان است

تاریخ خبر: // کد خبر: 324200 // // //


احتمال بارش های پراکنده و رگباری/تندباد در راه کردستان است

مدیرکل هواشناسی کردستان از وزش شدید باد از صبح امروز در نقاطی از استان تا روز دوشنبه خبر داد و گفت: امکان خسارت در باغات، مزارع و سطح شهر وجود دارد.


احتمال بارش های پراکنده و رگباری/تندباد در راه کردستان است

رحیم صدیقی اظهار داشت: از صبح امروز تا صبح روز دوشنبه با گذر امواج بارشی از مناطق شمالی و شمال غربی کشور و کاهش پایداری جو، در برخی ساعات به خصوص ساعات بعدازظهر وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

وی افزود: طی این دو روز سرعت وزش باد در کل استان به ویژه در نواحی مرتفع و دشت‌های شمالی و شرقی استان شدید و در محدوده تندباد بوده و امکان بروز خسارت نیز وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی کردستان با بیان اینکه برای فردا در نواحی شمالی استان کردستان، احتمال بارش‌های پراکنده و رگباری دور از انتظار نیست، ادامه داد: با توجه به غربی بودن جریان‌ها طی امروز و فردا علاوه بر گرد و خاک محلی، امکان تشکیل و انتقال گرد و خاک از کشورهای همسایه هم به مناطق غربی و جنوبی استان و متعاقب آن کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.

صدیقی با اشاره به اینکه از روز دوشنبه تا پایان هفته هوای استان نسبتاً پایدار بوده و فقط در بعدازظهرها افزایش ابر و وزش باد خواهیم داشت، یادآور شد: طی امروز تا روز دوشنبه ۵ تا ۷ درجه سلسیوس دمای حداکثر روزانه کاهش پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: با توجه به سرعت وزش بادی که در راه است، حفاظت از سازه‌های کم استحکام و گلخانه‌ای؛ کنترل دمای گلخانه‌ها، سالن‌های پرورش قارچ و مرغداری‌ها، قرار گیری دریچه‌های پرواز کندو عسل در جهت مخالف وزش باد و بستن دریچه‌ها در زمان رخداد گردوخاک، اجتناب از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و عدم انجام فعالیت‌های ورزشی در زمان بروز گرد و خاک توصیه می‌شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو