پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه قم، همچنان در انتظار صدور مجوز

تاریخ خبر: // کد خبر: 324454 // // //


فرودگاه قم، همچنان در انتظار صدور مجوز

استاندار قم گفت: هنوز مجوز‌های لازم برای فرودگاه قم صادر نشده است.


فرودگاه قم، همچنان در انتظار صدور مجوز

 آقای سرمست که به مناسبت هفته دولت در برنامه گفتگوی خبری سیمای مرکز قم سخن می گفت به جلسه خود با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: وزارت راه و شهرسازی تردیدی ندارد که قم نیازمند فرودگاه است، اما مدارک و مستندات لازم را برای صدور مجوز خواسته که همه آن‌ها تحویل شده است.
وی خاطرنشان کرد: پس از این مرحله، فرودگاه قم نیازمند سرمایه گذار است که درصدد هستیم یا سرمایه گذار فعلی یا سرمایه گذار دیگری برای این منظور وارد کار شود که این مهم، منوط به اصلاح احکام و تفاهمات گذشته است.
استاندار بر ضرورت حفظ حقوق همه سرمایه گذاران در فرودگاه قم تاکید کرد و افزود: حل همه مشکلات، همدلی و هماهنگی قوه مجریه و قضائیه را میطلبد که آن هم قابل تحقق است.

استاندار قم به برخی اقدامات انجام شده در سال جهش تولید هم اشاره کرد و گفت: ۷۲ واحد صنعتی به علت بدهی‌های معوقه توسط بانک‌های استان تملک شده بود که تاکنون ۵۰ واحد را به مدار تولید بازگردانده ایم.
آقای سرمست همچنین معرفی ۸۰ فرصت سرمایه گذاری به سرمایه گذاران را مورد توجه قرار داد و گفت: ۳۰ مورد از این فرصت ها، منجر به قرارداد شده است.
وی بر ضرورت اکتشافات معدنی باتوجه به کشف طلا، آهن و مس در استان تاکید کرد و با اشاره به اختلاف بین سازمان صمت و اداره کل منابع طبیعی برای صدور مجوز گفت: هرکدام از این سازمان‌ها استدلال‌هایی برای انجام کار خود دارند، اما باید شرایط کشوررا نیز درنظر گرفت که کدامیک از حفظ منابع طبیعی یا استخراج فلزات به نفع کشور است؟
آقای سرمست تصریح کرد: در این راه برخورد سلیقه‌ای نباید حاکم شود و اگر چنین مسئله‌ای رخ دهد قطعا در برابر آن ایستادگی خواهیم کرد.
استاندار همچنین به افتتاح ۲۱۱ پروژه در هفته دولت با هزینه ۵۳۷ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳۸ پروژه در حوزه عمرانی و زیربنایی، ۲۷ پروژه کشاورزی، شش پروژه زیست محیطی، سه پروژه تفریحی گردشگری، سه پروژه آموزش عالی، یک پروژه فرهنگی ورزشی، ۳۲ پروژه صنعتی و ۹ پروژه بهداشت و درمان است.
آقای سرمست افزود: شهرداری‌ها ۵۰ پروژه و دهیاری‌ها هم ۴۲ پروژه در زمینه‌های مختلف افتتاح خواهند کرد.

منبع :با امدکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو