پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 324457 // // // // خبر مهم


کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد

هیات ایمنی حمل‌ونقل کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید و برای ادامه همکاری با ایران برای تداوم تحقیقات در این زمینه اعلام آمادگی کرد.


کانادا دریافت گزارش بازخوانی جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی را تایید کرد

هیأت ایمنی حمل‌ونقل کانادا در بیانیه‌ای که بامداد دوشنبه (یکشنبه به وقت محلی) در تارنمای رسمی این سازمان قرار گرفت، تایید کرد که گزارش بازخوانی جعبه‌سیاه پرواز PS۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین را از سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده است.

براساس این بیانیه، «کثی فاکس» رییس هیات ایمنی حمل‌ونقل کانادا گفت: این [سند] گزارش نهایی تحقیقات ایمنی نیست، بلکه خلاصه‌ای کوتاه از محتویاتی است که ماه گذشته [میلادی] در پاریس از صدای کابین خلبان و ضبط‌کننده اطلاعات پرواز بازیابی شد.

فاکس با تاکید بر اینکه گزارش ارسال شده از سوی ایران با اطلاعاتی که بازرسان کانادایی در زمان حضور خود در هنگام بازیابی اطلاعات جعبه‌های سیاه در فرانسه دریافت کرده‌اند، مطابقت دارد، افزود: تحقیقات به پایان نرسیده و هنوز پرسش‌های بسیاری هست که نیازمند پاسخ است.

هیأت ایمنی حمل‌ونقل کانادا سپس خواستار شناسایی و مشخص شدن عوامل انسانی و سازمانی دخیل در همه اقدامات و تصمیم‌های منجر به شلیک موشک به سوی هواپیمایی اوکراینی، مبنای تصمیم‌گیری برای باز گذاشتن حریم هوایی ایران برای پروازهای غیرنظامی در زمان اوج تنش و مبنای تصمیم‌گیری هواپیمایی بین‌المللی اوکراین در مجوز دادن به پرواز این هواپیما در آن زمان شد.

این نهاد هواپیمایی کانادایی در عین حال تاکید کرد که همچنان آماده ارایه کمک به دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران برای این تحقیقات است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ایران روز یکشنبه جزئیات بازخوانی جعبه‌سیاه هواپیمایی اوکراینی را اعلام کرد و گفت: صدای کابین هواپیما ١٩ ثانیه بعد از انفجار اول قطع می‌شود و این در حالی است که موشک دوم ٢۵ ثانیه پس از شلیک اول به مجاورت هواپیما می‌رسد، بنابراین تحلیلی از عملکرد و آثار موشک دوم از جعبه سیاه هواپیما به دست نیامد.

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی بین‌المللی اوکراین با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز، ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه صبح چهارشنبه ۱۸ دی سال ۹۸ از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرد که ۶ دقیقه بعد به دلیل شلیک غیرعمد پدافند هوایی، حوالی صباشهر از توابع استان تهران سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند.

جعبه‌ سیاه روز جمعه ۲۷ تیرماه امسال با رعایت پروتکل‌های فنی و امنیتی و همراهی پلیس فرودگاه‌ها و تیم تخصصی از محل این سازمان به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل و به پاریس ارسال شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو