پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز تولید انبوه دستگاه تشخیص سریع کرونا قابل استفاده در فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 324515 // // //


آغاز تولید انبوه دستگاه تشخیص سریع کرونا قابل استفاده در فرودگاه ها

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از آغاز تولید انبوه دستگاه تشخیص کووید۱۹ خبر داد و گفت: این دستگاه می تواند در اماکن عمومی بکار رود و برای تجاری سازی آن در فرودگاه در حال مذاکره هستیم.


آغاز تولید انبوه دستگاه تشخیص سریع کرونا قابل استفاده در فرودگاه ها

دکتر سعید سرکار امروز در مراسم معرفی دستگاه پیشرفته تشخیص میزان اکسیژن فعال در خلط جهت شناسایی افراد با احتمال ابتلا به کرونا که به صورت آنلاین در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد، عنوان کرد: یکی از محققان دانشگاه تهران و دانشیار فنی دانشگاه تهران توانسته این دستگاه را به عنوان دستگاه تشخیص سریع کووید ۱۹ طراحی کند و بسازد.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو  با اشاره به زمان ارائه نتایج از این دستگاه افزود: این دستگاه در اردیبهشت ماه مورد آزمایش قرار گرفت که نتایج خوبی داشت؛ این دستگاه با مجوز دانشگاه علوم پزشکی تهران به نیابت از وزارت بهداشت توانست آزمون‌های کلینیکی را با همکاری تیمهای تخصصی حوزه رادیولوژی، ICU، ویروس شناس و متخصصات عفونی اجرایی کند.

سرکار افزود: این دستگاه تشخیص کووید۱۹ تاکنون تاییدیه مکتوب از سوی متخصصان را دریافت کرده است و مقاله ای در خصوص این دستگاه منتشر شده است. همچنین این دستگاه که امروز آن را معرفی می کنیم از نظر علمی مورد داوری جهانی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این دستگاه، کلیه فرایندهای مربوط به تحقیق تا تولید اعم از فرآیندهای آزمایشگاهی، آزمون‌های بالینی با جامعه قابل قبول، تایید متخصصان گرایش‌های مختلف و تاییدیه اداره کل تجهیزات پزشکی را طی کرده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو عنوان کرد: در صدد بودیم که بعد از تایید، این دستگاه را معرفی و رونمایی کنیم که به دلیل بررسی در ستاد مقابله با کرونا این رونمایی به تعویق افتاد؛ بعد از معرفی این دستگاه در ستاد مقابله با کرونا، محصول  و جزئیاتش با رویکرد مثبت ستاد مواجه شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر کاهش زمان تشخیص کرونا هزینه های افراد در زمینه انجام تست کاهش می یابد، بیان کرد:یکی از ویژگی های دیگر این دستگاه این است که پرتابل است و می‌توان در مراکز حساس مانند فرودگاه‌ها، رستوران‌ها، فرودگاه‌ها و سایر اماکن عمومی و… برای غربالگری استفاده کرد.وی تاکید کرد: تمام قطعات ساخت دستگاه در کشور موجود است و برای ساخت آن وابسته به کشورهای دیگر نیستیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو افزود: امیدوار هستیم که علاوه بر ایران جامعه جهانی از این دستگاه بهره ببرند؛ زیرا در روز می توان میلیون ها نفر را تست کرد.

وی تاکید کرد: اکنون تولید انبوه دستگاه تشخیص کووید۱۹ آغاز شده ولی در همین ابتدای کار، برخی از آزمایشگاه‎ها از این محصول استفاده می کنند.

وی ادامه داد: همچنین ما با برخی اماکن عمومی مانند فرودگاه‌ها برای تجاری سازی وارد مذاکره شده ایم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو