پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شهرداری نسبت به جا به جایی آراد کوه اهتمام داشته باشد

تاریخ خبر: // کد خبر: 324517 // // //


شهرداری نسبت به جا به جایی آراد کوه اهتمام داشته باشد

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه عمده مشکلات مرکز دفع پسماند آراد کوه مربوط به تولید کمپوست و شیرابه است، گفت: شهرداری در بلند مدت باید نسبت به جا به جایی این مرکز اقدام کند.


شهرداری نسبت به جا به جایی آراد کوه اهتمام داشته باشد

سعید محمودی مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه مرکز دفع پسماند آراد کوه در جنوب تهران دارای مشکلات عمده‌ای از جمله تولید بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است، گفت: البته در بحث بوی مسیر فرودگاه دامداری‌های بزرگ مقیاس و فاضلاب جنوب تهران هم نقش دارند اما نقش آراد کوه قطعاً بیشتر از این دو مورد است.

وی با بیان اینکه در دو بخش فاضلاب جنوب تهران و دامداری‌های این منطقه اقدامات مثبتی انجام شده، اظهار داشت: سیستم تصفیه فاضلاب مربوط به اسلامشهر توسط شرکت آب و فاضلاب تهران در اردیبهشت افتتاح و به بهره برداری رسید و دامداری‌های این منطقه هم بسیاری از دام‌های خود را از این محل منتقل کرده و فضولات دام‌ها نیز در حال انتقال از این محل است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در خصوص آراد کوه و مسائل مربوط به مدیریت پسماندها در این مرکز متأسفانه اقدام مثبتی در چند سال گذشته از سوی شهرداری انجام نشده، افزود: در خصوص جابه جایی این مرکز انتظار همکاری بیشتری از شهرداری بود که اراده قاطعی از سوی شهرداری در این خصوص دیده نشد.

محمودی در ادامه تصریح کرد: آراد کوه یکی از بزرگترین مراکز دفع زباله در خاور میانه است و اگر شهرهای اقماری تهران را نیز در نظر بگیریم، این مرکز روزانه سرانه تولیدی زباله بیش از ۱۰ میلیون نفر را پذیرش می‌کند و این یک واقعیت است که انتقال این مرکز کار سخت و بزرگی است اما قطعاً سلامت مردم مهم‌تر بوده و باید شهرداری به فکر جا به جایی کلی این مرکز باشد.

محمودی با اشاره به اینکه بازدید مفصلی به همراه رئیس کل دادگستری تهران در هفته گذشته از بخش‌های مختلف این مرکز انجام شده، بیان داشت: در این بازدید مقرر شد در دو بخش تولید کمپوست و سیستم چرخش شیرابه که عمده مشکلات این مرکز هستند در ماه‌های آتی اقدامات اصلاحی انجام شود و کمیته مشترکی تشکیل و این دو مورد را به صورت اضطراری پیگیری کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: کمپوست و چرخش شیرابه در این مرکز باید به صورت اضطراری و در اسرع وقت حل شود تا حداقل بحث تولید بوی نامطبوع در این مرکز کنترل شود و شهرداری در یک افق بلند مدت تری نسبت به جا به جایی آن اهتمام داشته باشد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو