پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستور ویژه برای تسریع در احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار /تکمیل فرودگاه چابهار روند جذب گردشگر و سرمایه‌گذار را تسهیل می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 324551 // // // // خبر مهم


دستور ویژه برای تسریع در احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار /تکمیل فرودگاه چابهار روند جذب گردشگر و سرمایه‌گذار را تسهیل می‌کند

احمدعلی موهبتی بعداز ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد چابهار با اشاره به ساخت فروگاه بین‌المللی چابهار اظهار داشت: ساخت یک فرودگاه مناسب مسافری در چابهار نیاز مبرم منطقه بود، فرودگاه فعلی کنارک محدودیت‌های شدید برای سرمایه‌گذاران دارد، وقتی منطقه آزاد نمی‌تواند در آنجا یک دفتر برای پذیرایی از مهمانانش داشته باشد دیگر برای سرمایه‌گذاران جای خود دارد؛ فرودگاه ویترین توسعه هر منطقه‌‌ ای و اگر قرار باشد سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای اتفاق بیافتد حتما با ساخت یک فرودگاه مناسب خواهد بود.


دستور ویژه برای تسریع در احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار /تکمیل فرودگاه چابهار روند جذب گردشگر و سرمایه‌گذار را تسهیل می‌کند

احمدعلی موهبتی بعداز ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد چابهار با اشاره به ساخت فروگاه بین‌المللی چابهار اظهار داشت: ساخت یک فرودگاه مناسب مسافری در چابهار نیاز مبرم منطقه بود، فرودگاه فعلی کنارک محدودیت‌های شدید برای سرمایه‌گذاران دارد، وقتی منطقه آزاد نمی‌تواند در آنجا یک دفتر برای پذیرایی از مهمانانش داشته باشد دیگر برای سرمایه‌گذاران جای خود دارد؛ فرودگاه ویترین توسعه هر منطقه‌‌ ای و اگر قرار باشد سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای اتفاق بیافتد حتما با ساخت یک فرودگاه مناسب خواهد بود.

وی گفت: سرمایه گذاری در فولاد، پتروشیمی و طرح‌های مختلف گاز و راه آهن می‌تواند اشتغال و توسعه را به همراه داشته باشد و در آینده نزدیک فرودگاه بین المللی چابهار نیز تکمیل می‌شود.

فرودگاه بین‌المللی چابهار با اعتباری بالغ‌بر هزار میلیارد تومان توسط منطقه آزاد چابهار درجال ساخت است؛ کارگاه عمرانی فرودگاه یک ماهی‌ است شروع شده و با جدیت در حال ساخت است و به گفته مدیران منطقه آزاد چابهار تا سال آینده بهره‌برداری می‌رسد.

عبدالرحیم کردی نیز در این  جلسه اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه عمرانی که در حال حاضر در منطقه آزاد درحال اجرا و احداث است فرودگاه بین‌اللمللی چابهار است.

وی افزود: کارگاه فرودگاه یک ماهی است تجهیز و به صورت جدی کار را شروع کرده و به مراتب 300 تا 400 نفر در این پروژه مشغول کار می‌شوند که بخش اصلی این افراد و پرسنل درحال حاضر مستقر و درحال کار هستند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار پروژه عظیمی است و هزار میلیارد تومان در قالب دو خط اعتباری یکی 550 و یکی 480 میلیارد تومان در پروژه هزینه خواهد شد. درحال حاضر خط 480 میلیارد تومان به طور کامل تامین شده است و برای تامین مابقی هم اوارق خزانه فروخته خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ( لینک1 ) / ( لینک 2 )


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو