پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیماهای فیلیپینی برفراز دریای چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 324608 // // //


هواپیماهای فیلیپینی برفراز دریای چین

فیلیپین اعتراض شدید خود را همچنین از بابت مشکلات رادیویی که چین برای هواپیماهای فیلیپینی در حال گشت زنی در آبهای مورد مناقشه منطقه به وجود می‌آورد، مطرح کرده است.


هواپیماهای فیلیپینی برفراز دریای چین

اخیرا دولت فیلیپین بعد از آنکه نیروهای چینی تجهیزات ماهی گیری فیلیپینی‌ها در جزیره اسکاربورو شول را توقیف کرد اعتراض دیپلماتیک خود را مطرح کرد.

وزارت امور خارجه مانیل روز پنجشنبه در بیانیه‌ای عنوان کرد، فیلیپین اعتراض شدید خود را همچنین از بابت مشکلات رادیویی که چین برای هواپیماهای فیلیپینی در حال گشت زنی در آبهای مورد مناقشه منطقه به وجود می‌آورد، مطرح کرده است.

یک سخنگوی دولت چین روز جمعه پاسخ داد، گارد ساحلی این کشور به اجرای قوانین در آبهای چینی پرداخته‌اند و هواپیماهای فیلیپینی به حاکمیت چین آسیب زده و امنیت آن را تهدید کرده‌اند.

همچنین ویتنام هم اخیرا از مالزی خواست درباره اقدام یک کشتی گارد ساحلی در شلیک به سمت دو قایق ماهی‌گیری ویتنامی که منجر به کشته شدن یک ماهی گیر شد، تحقیق کند.

سازمان اعمال قوانین دریایی مالزی اعلام داشت، این افسران بعد از آنکه دو قایق ویتنامی روز ۱۶ اوت به آبهای مالزی وارد شدند در دفاع از خودشان شلیک کردند، چون ماهی گیرها به پرتاب بمبهای بنزینی پرداخته و تلاش کردند که قایق‌شان را هدف قرار دهند. طبق اعلام این سازمان در این حادثه یک ماهی گیری ویتنامی کشته شد و ۱۸ تن دیگر بازداشت شدند.

از سوی دیگر نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، ناو هواپیمابر رونالد ریگان و گروه رزمی آن اوایل ماه جاری میلادی وارد حوزه دریای چین جنوبی شده و یک سری عملیاتهای هوایی را انجام داده‌اند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو