پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید موتور جنگنده‌های جت با چاپگر سه بعدی

تاریخ خبر: // کد خبر: 324659 // // // //


تولید موتور جنگنده‌های جت با چاپگر سه بعدی

ارتش انگلیس از تولید بخش‌هایی از موتورهای دوقلوی جت‌های جنگنده نسل ششم تمپست خود با استفاده از چاپگرهای سه بعدی خبر داده است.


تولید موتور جنگنده‌های جت با چاپگر سه بعدی

شرکت بی ای ای سیستمز که در این زمینه با ارتش انگلیس همکاری می‌کند، امیدوار است از این طریق بتواند روند تولید جت‌های جنگنده مذکور را تسریع و عملیاتی شدن آنها را تا سال ۲۰۳۵ ممکن کند.

برای افزایش دقت موتورهای تولیدشده بدین شیوه از ترکیبی از روش شبیه سازی رایانه‌ای دیجیتال و مدل سازی سه بعدی با استفاده از چاپگرهای سه بعدی استفاده خواهد شد.

تمپست به عنوان اولین جنگنده نسل ششم ارتش انگلیس در کنار جنگنده‌هایی همچون اف ۳۵ لایتننیگ دو و تایفون به کار گرفته می‌شود. با توجه به بازنشستگی این جنگنده‌ها از سال ۲۰۴۰ به بعد، تمپست نسل ششم به عنوان جایگزینی برای جنگنده‌های یادشده در نظر گرفته می‌شود.

توانایی بالا برای پنهان کاری، امکان حمل موشک‌های مافوق صوت و امکان کنترل پهپادها برای انجام عملیات جنگی از جمله مزایای این جنگنده است. در این جنگنده از یک سیستم تولید نیرو و پیشرانه خاص که توسط شرکت رولزرویس تولید شده، نیز استفاده شده که هم موجب تولید مقدار زیادی برق می‌شود و هم استفاده این جنگنده از تسلیحات لیزری را آسان می‌کند.

جنگنده یادشده مجهز به یک سیستم هوش مصنوعی قابل پیکربندی و نیز یک سیستم ارتباطی سایبری است که مدیریت تماس‌های آن با مرکز کنترل و فرمان را تسهیل می‌کند و آزادی عمل بیشتری به خلبان می‌دهد. در تولید این هواپیمای جنگنده کشورهای ایتالیا و سوئد نیز مشارکت دارند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو