پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز عملیات اجرای طرح توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه رامسر + تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 324760 // // // // خبر مهم


آغاز عملیات اجرای طرح توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه رامسر + تصاویر

همزمان با سومین روز از هفته دولت عملیات اجرایی طرح توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه رامسر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان آغاز شد.


آغاز عملیات اجرای طرح توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه رامسر + تصاویر

طی مراسمی با حضور مصطفی صفایی – معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی، سعداله وطن خواه – مدیرکل فرودگاه های استان مازندران، ایرانحسن خیریانپور – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران و حسینی – نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی و شهرستانی، کلنگ طرح توسعه ترمینال فرودگاه با افزایش ۵۰۰ هزار مسافر در سال به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع ، طرح توسعه پارکینگ فرودگاه ، طرح توسعه اِپرون به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع با افزایش ظرفیت دو فروند هواپیما A320-200 و احداث و بهسازی دیوار و پیاده روی ضلع جنوب شرقی فرودگاه رامسر و با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد .

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درآیین رونمایی طرح توسعه فرودگاه رامسر و طرح تعاملی این فرودگاه و شهرداری رامسر از انجام عملیات توسعه و بهسازی ترمینال و نیز توسعه اپرون فرودگاه در مدت یکسال خبر داد.

مصطفی صفایی در این آیین که امروز (چهارم شهریور) مصادف با سومین روز هفته دولت برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی برای انجام 28 پروژه فرودگاهی کشور در سال جاری عنوان کرد: نخستین پروژه افتتاح شده از این میان، بهره برداری از باند فرودگاه رامسر بود.

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه ترمینال فرودگاه رامسر کوچک است و در حد توسعه باند بتنی نیست، افزود: طرح توسعه ترمینال و اپرون فرودگاه رامسر همزمان اجرا خواهد شد که در قالب آن ظرفیت ترمینال دو برابر (500 هزار مسافر در سال) می شود. همچنین ظرفیت اپرون قابلیت پارک دو ایرباس 320 را همزمان خواهد داشت.
وی با تاکید بر حساسیت بالای طرح توسعه فرودگاه رامسر و تاکید ویژه وزیر راه و شهرسازی بر آن، عنوان کرد: با توجه به قدمت و زیبایی، ترمینال قدیم را با تعویض نما، حفظ کردیم.
صفایی اعتبار اجرای طرح بهسازی و توسعه ترمینال و توسعه اپرون فرودگاه رامسر رابالغ بر 200 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: مطالعات طرح انجام شده و به زودی مناقصه آن برگزار می شود.
وی گفت: امیدواریم این طرح در مدت یکسال به پایان برسد و سپس توسعه های عملیاتی فرودگاه را آغاز کنیم.

در این مراسم خیریان پور معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار، حسینی نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و مدیرکل فرودگاه های استان مازندران، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و مسئولین استانی و شهری حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازشرکت فرودگاه ها / استانداری مازندران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو