پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکمیل بخش سوخت فرودگاه پارس آباد به منظور افزایش پروازها

تاریخ خبر: // کد خبر: 324825 // // // //


تکمیل بخش سوخت فرودگاه پارس آباد به منظور افزایش پروازها

فرماندار پارس‌آباد گفت: برای افزایش پروازها به مقصد فرودگاه پارس‌آباد سعی بر این است تا بخش سوخت فرودگاه تکمیل‌شده و ایرادات باند فرودگاه پارس‌آباد رفع شود تا از این مجموعه برای دایر کردن پروازهای باری نیز استفاده شود.


تکمیل بخش سوخت فرودگاه پارس آباد به منظور افزایش پروازها

ابراهیم امامی اظهار کرد: این واحدهای مسکونی که برای تأمین سرپناه به گروه‌های مختلف و متقاضی مسکن انجام می‌شود، با تأمین ۵۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز خواهد شد و امیدواریم متقاضیان به‌موقع آورده شخصی را تأمین کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌زمان با هفته دولت سه طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان پارس‌آباد آغاز می‌شود تا با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال ۲ هزار و ۵۳۰ نفر فراهم آید.

آغاز طرح توسعه گلخانه با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار

فرماندار پارس‌آباد نمونه این طرح‌های تولیدی را احداث گلخانه هیدروپونتیک با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طرح توسعه گلخانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با ۳۰ میلیارد تومان شروع‌شده که فاز اول آن آماده بهره‌برداری است.

امامی به طرح عظیم گلخانه‌ای در این شهرستان اشاره کرد و افزود: به مساحت یک هزار و ۶۰۰ هکتار شهرک بزرگ گلخانه‌ای در پارس‌آباد با ایجاد فرصت اشتغال برای ۱۰ هزار نفر در حال انجام است که از این مجموعه ۴۰۰ هزار تن محصولات مختلف جالیزی و انواع گل‌های فصلی برداشت‌شده و حتی به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

وی بیان کرد: در منطقه زرخیز پارس‌آباد و هم‌زمان با سال جهش تولید طرح‌های مختلفی در کشت و صنعت و بخش خصوصی در حال اجرا است که نمونه آن کارخانه رب کشت و صنعت است که در گرامیداشت هفته دولت به بهره‌برداری رسید تا اهالی منطقه از بابت فروش محصول گوجه‌فرنگی خود مشکلی نداشته باشند.

سالانه ۲ میلیون تن محصول متنوع کشاورزی در پارس آباد برداشت و روانه بازار می‌شود

فرماندار پارس‌آباد رویکرد مسئولان این شهرستان را تدارک و تأمین زیرساخت‌ها به‌ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مجموعه‌های گلخانه‌ای یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه در این شهرستان سالانه دو میلیون تن محصول متنوع کشاورزی برداشت و روانه بازار می‌شود باید فرآیند ترابری و انتقال آن به سایر نقاط به شکل اصولی و درست فراهم آید.

امامی ادامه داد: با تأکید مسئولان کشوری و استانی در وهله اول تلاش خواهیم کرد تا راه‌های مواصلاتی این شهرستان در یک برنامه پنج‌ساله دوبانده شود که با  اولویت پارس‌آباد به سمت سربند و اتصال آن به بزرگراه مشگین‌شهر – اردبیل تلاش بر این است تا دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این حوزه رفع شود.

وی گفت: در کنار ایمن‌سازی راه‌های شهرستان احداث شهرک تخصصی مشترک و بهبود شرایط برای بارانداز محصولات کشاورزی در این منطقه ضروری به نظر می‌رسد که این خود به ظرفیت اقتصادی و اشتغال منطقه کمک خواهد کرد.

فرماندار پارس‌آباد اضافه کرد: در حال حاضر پروژه عظیم پایاب سد خداآفرین به مساحت ۴۲ هزار هکتار در حال اجراست که تکمیل و راه‌اندازی این پروژه با تأمین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی فرصت‌های خوب تحولی را در منطقه به وجود می‌آورد.

ضرورت اتصال راه‌آهن اردبیل – میانه به پارس‌آباد

امامی از توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین تکمیل سه زیرساخت راه، راه‌آهن و توسعه فرودگاه پارس‌آباد خبر داد و اظهار کرد: برای افزایش پروازها به مقصد فرودگاه پارس‌آباد سعی بر این است تا بخش سوخت فرودگاه تکمیل‌شده و ایرادات باند فرودگاه پارس‌آباد رفع شود تا از این مجموعه برای دایر کردن پروازهای باری نیز استفاده شود.

وی ضرورت اتصال راه‌آهن اردبیل – میانه را به پارس‌آباد در مسیر اتصال به حوزه قفقاز یادآور شد و خاطرنشان کرد: این حرکت می‌تواند به جابجایی مسافر و بار در این منطقه کمک کرده و به‌نوعی تحول اقتصادی را در شمال استان رقم بزند.

فرماندار پارس‌آباد در پایان گفت: پارس‌آباد سهم عمده‌ای در خودکفایی کشاورزی کشور و استان دارد به‌طوری‌که ۱۰۰ درصد سورگوم و ۹۰ درصد ذرت بذری کشور در این شهرستان تولید می‌شود و این نوید اعتلای جایگاه شهرستان را در تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید به‌خوبی نشان می‌دهد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو