پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقال ۱۶۱۹ مصدوم و بیمار توسط بالگرد اورژانس قم به بیمارستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 324966 // // //


انتقال ۱۶۱۹ مصدوم و بیمار توسط بالگرد اورژانس قم به بیمارستان

معاون مرکز اورژانس ۱۱۵ قم گفت: از ابتدای فعالیت بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم در سال ۹۳ تاکنون، یک هزار و ۶۱۹ مصدوم و بیمار توسط این بالگرد به مراکز درمانی استان منتقل‌شده اند.


انتقال ۱۶۱۹ مصدوم و بیمار توسط بالگرد اورژانس قم به بیمارستان

مهدی فراهانی افزود: بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم در این مدت حدود ۶۷۰ سورتی پرواز در محدوده استان و خارج استان انجام داده است.

وی با اشاره به این‌که یک هزار و ۶۱۹ نفر مصدوم و بیمار به بیمارستان منتقل‌شده اند، اضافه کرد: از این تعداد، یک هزار و ۵۱۳ نفر از مصدومان و مجروحان حوادث ترافیکی و ۱۰۶ نفر نیز از بیماران داخلی و زنان و زایمان، غرق‌شدگی، برق‌گرفتگی، سقوط و سوختگی بوده است.

وی با بیان این‌که سرعت در رساندن بیماران و مجروحان به بیمارستان در نجات جان آن‌ها موثر بوده است، گفت: بر اساس یک تحلیل علمی تا ۱۰ درصد از بیماران و مجروحان بدحال که توسط اورژانس هوایی به بیمارستان منتقل می‌شوند، اگر فوت شوند نیز معنای آن این است که اورژانس هوایی عملکرد خوب و قابل‌قبولی داشته است.

فراهانی افزود: این رقم در استان قم حدود ۶ درصد است و مفهومش این است که به‌طور حتم نجات جان افراد با بالگرد بیش از حتی آمار مورد قبول تایید شده می‌باشد.

وی تاکید کرد: بالگرد اورژانس ۱۱۵ صرفا در مواردی که مجروح و یا بیمار، بدحال بوده و سرعت در نجات جان بیمار و مجروح اثرگذار باشد، به محل حادثه اعزام می‌شود.

وی افزود: درضمن مواردی همچون قطع عضو، حوادثی که تعداد مجروح بالایی دارد، مواردی که امکان تردد آمبولانس در جاده، ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور وجود ندارد و نیز در مواقع بحران و ارزیابی محل بحران مانند سیل و زلزله بالگرد اعزام می‌شود.

فراهانی اضافه کرد: اعزام بالگرد با توجه به حساسیت موضوع پرواز، حساسیت‌های امنیتی و اقتصادی و تحت فرماندهی و مدیریت منسجم و منظم و در عین‌حال در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

بخش کهک و آزادراه قم- تهران در صدر اعزام بالگرد اورژانس ۱۱۵

به گفته وی، بیشترین تعداد اعزام بالگرد در بخش‌ها و جاده‌های فرعی قم مربوط به بخش کهک و در جاده‌های اصلی و بزرگراه‌ها مربوط به آزادراه قم -تهران می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: در هر پرواز بالگرد پنج نفر شامل سه کادر پروازی و ۲ کادر درمانی به محل حادثه اعزام می‌شوند.

فراهانی گفت: اورژانس هوایی ۱۱۵ قم در خصوص انتقال مجروح حوادث ترافیکی و ارائه خدمت به مصدومان حوادث جاده‌ای جزو سه استان برتر کشور است که از مجموع بیمار و مجروح منتقل‌شده توسط بالگرد، بالاترین آمار یعنی بیش از ۹۵ درصد مربوط به مجروحان می‌باشد.

وی افزود: بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم در راستای همکاری و تعامل با شهرهای مجاور چند ماموریت نیز در شهرهای کاشان، تفرش و ساوه انجام داده است.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۰ پایگاه جاده‌ای، ۱۹ پایگاه شهری، یک پایگاه هوایی، ۶۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد است.

منبع: با اندکی تلخیص و ضاافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو