پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | باد و گرد و خاک با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

تاریخ خبر: // کد خبر: 325117 // // //


باد و گرد و خاک با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زابل با شدت گرفتن جریانات شمالی به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و سبب کاهش شدید دید افقی در شمال استان شد.


باد و گرد و خاک با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

محمود دیانتی اظهار داشت: همان‌طور که انتظار می‌رفت از روز سه‌شنبه بر شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در پنج شهرستان شمالی استان افزوده شد به طوریکه تا ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به چهار متر کاهش داد.
وی افزود: هم‌اینک سرعت لحظه‌ای وزش باد در زابل ۹۰کیلومتر بر ساعت بوده که گردوغبار حاصل شعاع دید افقی را به ۶ هزار متر کاهش داده است.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در زهک از دیگر شهرهای شمالی استان نیز وزش باد شدید و گردوخاک جریان دارد به نحوی که شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به سه هزار متر کاهش داده است.
و ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیشیابی و مدل‌های عددی همچنان وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا شود.
دیانتی افزود: توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود.
وی ادامه داد: در برخی نقاط مسیرهای ارتباطی شمال سیستان و بلوچستان نظیر محدوده «تاسوکی تا شیله» در  مسیر زاهدان به زابل شدت گردوخاک بیشتر خواهد بود به طوریکه سبب کاهش شدید دید افقی می‌شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید علاوه‌بر زابل در سایر شهرستان‌های شمالی استان نیز جریان دارد به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در زهک و هامون به ۲۱ متر بر ثانیه معادل ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو