پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افت صنعت گردشگری فرانسه در شش ماهه نخست امسال

تاریخ خبر: // کد خبر: 325491 // // //


افت صنعت گردشگری فرانسه در شش ماهه نخست امسال

شیوع بیماری کرونا و اجرای محدودیت‌های قرنطینه‌ای ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹، باعث شد تا صنعت گردشگری فرانسه در شش ماهه نخست امسال به شدت افت کند.


افت صنعت گردشگری فرانسه در شش ماهه نخست امسال

 شیوع بیماری کرونا باعث شده است تا در نیمه اول سال ۲۰۲۰ فعالیت‌های گردشگری در فرانسه به طور چشمگیری، کاهش یابد. درآمدی این بخش در شش ماهه نخست امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته ۶.۴ میلیارد یورو و تعداد گردشگران نیز بیش از ۱۴ میلیون کاهش یافته است.
براساس آمار و ارقام منتشر شده توسط کمیته منطقه‌ای گردشگری پاریس (CRT)، طی شش ماه نخست امسال درآمد مربوط به فعالیت گردشگری به ۳.۸ میلیارد یورو کاهش یافته است. این در حالی است که فرانسه در همین مدت زمان در سال گذشته ۱۰.۲ میلیارد یورو از همین بخش درآمد کسب کرده بود.
بر اساس این گزارش تنها ۹.۴ میلیون گردشگر از پایتخت و منطقه اطراف آن در شش ماهه نخست امسال بازدید کرده اند، حال آنکه در شش ماهه نخست سال گذشته ۲۳.۷ میلیون نفر از پاریس و مناطق اطراف آن بازدید کرده بودند.
گردشگری بخش مهمی از اقتصاد فرانسه را تشکیل می‌دهد. به طوری که ۵۰۰ هزار نفر در این بخش کار می‌کنند که رقمی بین هفت تا هشت تولید ثروت در منطقه را تشکیل می‌دهد.
به علت شیوع بیماری کرونا و فلج بودن ترافیک هوایی و پرواز‌های طولانی از شمار گردشگران خارجی ۶۸ درصد و از میزان گردشگران فرانسوی ۵۴ درصد در شش ماهه نخست امسال نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته کاسته شده است.
از نظر رزرو جا در هتل نیز، رقم این شاخص در نیمه نخست امسال نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته ۶۱ درصد کاهش یافته است. رزرو جا در آپارتمان‌های مبله فصلی نیز در نیمه نخست امسال نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته ۴۷ درصد کاهش یافته است.
در ماه‌های ژوئن و ژوئیه، از هر دو هتل پاریس، یکی از آن‌ها بسته بوده اند. اما هتل‌های خارج از پاریس یعنی در سراسر کشور تا ۷۰ درصد در این ماه‌ها باز بوده اند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو