پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | طلایه‌دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد کبرا به دیار باقی شتافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 325626 // // // //


طلایه‌دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد کبرا به دیار باقی شتافت

استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد، طلایه‌دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد جنگنده کبرا عصر پنجشنبه بدلیل بیماری در بیمارستان سیدالشهدا(ع) اصفهان، دعوت حق را لبیک گفت و به لقاءالله پیوست.


طلایه‌دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد کبرا به دیار باقی شتافت

استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد از خلبانان پیشکسوت هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه‌ساز خوشنام سال‌های دفاع مقدس، در عملیات مختلف همچون مرصاد، نصر، آزادسازی نفت شهر، میمک، نوسود، پاوه، صالح‌آباد، سردشت و مریوان و همچنین اسکورت ستون نیروهای خودی در غرب کشور، حضوری موثر داشت.
این ‌خلبان شجاع همرزم  شهیدان چمران، صیاد شیرازی و هم‌پرواز شهیدان شیرودی، کشوری و سهیلیان از حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس بود.

استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد در عملیات “بازی دراز” در پادگان سرپل ذهاب همرزم مستقیم شهید شیرودی و از حماسه‌سازان این عملیات بود.
وی بعد از سال‌های رزم، تجربیات و دانش خود را به‌منظور تربیت نسل جدید خلبانان ایرانی به کار گرفت و کارنامه‌ای درخشان از خود برجا گذاشت.
حاج غلامحسین ساعد در کنار رزم‌آوری در امور خیر و فرهنگی نیز پیشگام و از  اعضای هیات امنای مسجد المهدی شهرک قدس اصفهان بود.
وی از سال ۱۳۵۱ بعنوان یکصد و هشتمین خلبان هوانیروز ارتش در اصفهان، پرواز خود را آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۹ از پرواز با جنگنده کبرا خسته نشد و رکورد جهانی بیشترین پرواز با این بالگرد را از خود به یادگار گذاشت.
مراسم وداع با پیکر این استاد خلبان حماسه‌ساز میهن اسلامی، فردا جمعه هفتم شهریور در مسجد المهدی (عج) شهرک قدس اصفهان برگزار و سپس پیکرش به استان آذربایجان منتقل خواهد شد.
استاد خلبان غلامحسن ساعد فرزند شهرستان میان دوآب آذربایجان بود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو