پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اجباری شدن آزمایش سریع تشخیص کرونا در فرودگاه‌های ایتالیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 325663 // // //


اجباری شدن آزمایش سریع تشخیص کرونا در فرودگاه‌های ایتالیا

به دستور وزارت بهداشت ایتالیا مسافرانی که وارد ایتالیا می‌شوند باید ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند و برای افرادی که از چهار کشور اروپایی پرخطر کرواسی، یونان، مالت و اسپانیا وارد می‌شوند آزمایش سریع تشخیص کرونا در فرودگاه‌ها اجباری شده است.


اجباری شدن آزمایش سریع تشخیص کرونا در فرودگاه‌های ایتالیا

موارد تازه از ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا به سرعت در حال افزایش است. ایتالیایی‌ها که در چند ماه گذشته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توانستند از نقطه اوج بحران کرونا عبور کنند و شیب بیماری کووید ۱۹ را به میزان قابل توجهی کاهش دهند هم اکنون شاهد افزایش نزدیک ۱۴۰۰ مورد الودگی جدید در روز هستند که بیشتر ان‌ها را جوانان تشکیل می‌دهند. روبرتو اسپرانتسا، وزیر بهداشت ایتالیا گفت: میانگین سن مبتلایان به کرونا در هفته گذشته، سی سال بوده است. بسیاری از این مبتلایان جوان، دارای علایم بسیاری ضعیفی از بیماری هستند یا اصلآ هیچ علامتی ندارند. اما همین مبتلایان به ظاهر سالم می‌توانند بیماری را به درون خانه و خانواده خود ببرند و والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود را بیمار کنند. چنین وضعیتی می‌تواند ما را واقعأ گرفتار کند
نیمی از مبتلایان جدید شناسایی شده در ایتالیا از خارج وارد این کشور شده اند. به دستور وزارت بهداشت ایتالیا مسافرانی که وارد ایتالیا می‌شوند باید ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند و برای افرادی که از چهار کشور اروپایی پرخطر کرواسی، یونان، مالت و اسپانیا وارد می‌شوند آزمایش سریع تشخیص کرونا در فرودگاه‌ها اجباری شده است. یک شهروند ایتالیایی در فرودگاه لئونادو داوینچی رم گفت: انجام ازمایش کرونا برای افرادی که از کشور‌های پرخطر وارد ایتالیا می‌شوند اقدام درستی است. من از یونان برگشتم و همین الان در فرودگاه رم از من ازمایش گرفتند.
به دستور دولت ایتالیا ورود اتباع ۱۷ کشور پرخطر غیر اروپایی نیز به ایتالیا ممنوع شده است. روند رو به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در چند هفته گذشته در ایتالیا، مردم این کشور را از احتمال موج دوم این ویروس نگران کرده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو