پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تشییع پیکر مطهر خلبان غلامحسین ساعد در میاندوآب + تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 325779 // // //


تشییع پیکر مطهر خلبان غلامحسین ساعد در میاندوآب + تصاویر

پیکر مرحوم سرهنگ خلبان حاج غلامحسن ساعد، طلایه‌دار پرواز با بالگرد جنگنده کبرا و همرزم شهیدان شیرودی و کشوری با استقبال بی نظیر مردم در زادگاهش، شهر میاندوآب آذربایجان آرام گرفت.


تشییع پیکر مطهر خلبان غلامحسین ساعد در میاندوآب + تصاویر

پیکر سرهنگ خلبان حاج غلامحسن ساعد، پس از وداع با شکوه روز جمعه مردم اصفهان با این خلبان حماسه‌ساز ارتش، امروز و در تاسوعای حسینی، بر روی دوش مردم غیور شهر میاندوآب بعد از ۴۸ سال مجاهدت و پرواز در آسمان میهن اسلامی، تشییع و به خاک سپرده شد.

خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد، طلایه‌دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد جنگنده کبرا ۲ بود که روز پیش به دلیل بیماری در بیمارستان سیدالشهدا (ع) اصفهان، دعوت حق را لبیک گفت و به لقاءالله پیوست.

پیکر همرزم شهیدان «شیرودی» و «کشوری» در آغوش خاک آرام گرفت+ تصاویر

مرحوم استاد خلبان ساعد در سال ۱۳۵۱ از میاندوآب به اصفهان مهاجرت کرده و در کسوت خلبانی به رتبه سر استاد خلبانی بالگرد جنگنده کبرا رسید و تا آخرین ماه‌های عمرش در توسعه و تقویت ناوگان بالگردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز تربیت تعداد زیادی از خلبانان ارتش نقش موثر ایفا کرد.

وی در سال آغازین پیروزی انقلاب، همرزم و یاور شهیدان چمران و صیاد شیرازی بود و در دفاع مقدس یار و هم‌پرواز شهیدان شیرودی و کشوری بود و در سرپل ذهاب و بازی دراز، بال در بال شیرودی حماسه آفرید.

پیکر همرزم شهیدان «شیرودی» و «کشوری» در آغوش خاک آرام گرفت+ تصاویر

استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد از خلبانان پیشکسوت هوانیروز در عملیات‌های مختلف نظیر مرصاد، نصر، آزادسازی نفت شهر، میمک، نوسود، پاوه، صالح‌آباد، سردشت و مریوان و همچنین اسکورت ستون نیروهای خودی در غرب کشور، حضوری موثر داشت.

حاج غلامحسین ساعد در کنار رزم‌آوری در امور خیر و فرهنگی نیز پیشگام و از اعضای هیات امنای مسجد المهدی شهرک قدس اصفهان بود.

وی از سال ۱۳۵۱ به‌عنوان یکصد و هشتمین خلبان هوانیروز ارتش در اصفهان، پرواز خود را آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۹ از پرواز با جنگنده کبرا خسته نشد و رکورد جهانی بیشترین پرواز با این بالگرد را از خود به یادگار گذاشت.

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا / دفاع پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین