پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دولت از حمل‌ و‌ نقل هوایی حمایت کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 325799 // // // //


دولت از حمل‌ و‌ نقل هوایی حمایت کند

عضو کمیسیون عمران مجلس: دولت باید با ارائه تسهیلات مناسب از بخش حمل و نقل هوایی حمایت کند تا ایرلاین‌ها از شرایط بحرانی فعلی خارج شوند.


دولت از حمل‌ و‌ نقل هوایی حمایت کند

آقای رحمت الله فیروزی پوربادی با اشاره به زیان ۷۰۰ میلیون دلاری ایرلاین‌های داخلی پس از شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: متأسفانه ایرلاین‌ها در هفت ماه اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار خسارت‌های اقتصادی هنگفتی شده اند، البته در شرایط فعلی اغلب ایرلاین‌های داخلی و خارجی به دلیل کاهش چشمگیر مسافران یا توقف پرواز‌ها درگیر مشکلات مالی هستند.
نماینده مردم نطنز در مجلس ادامه داد: البته مشکلات اقتصادی ایرلاین‌ها در شرایط کنونی تنها معطوف به شیوع بیماری کرونا نیست، بلکه در سال‌های اخیر شرکت‌های هواپیمایی به دلیل تشدید تحریم‌ها درگیر مشکلات بسیاری شده اند.
وی گفت: یکی از مشکلات کنونی ایرلاین‌ها ناشی از تشدید تحریم ها، تأمین تجهیزات و قطعات هواپیما است، در شرایط فعلی تحریم‌ها موجب شده که شرکت‌های هواپیمایی با سختی اقدام به تأمین تجهیزات کنند که این مسئله، هزینه‌های مالی ایرلاین‌ها را بالا برده است.
آقای فیروزی پوربادی فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی را یکی دیگر از مشکلات ایرلاین‌ها دانست و گفت: قطعا نوسازی ناوگان بسیار ضروری است، البته شرکت‌های هواپیمایی به دلیل تحریم و مشکلات دیگر نتوانسته اند اقدام به خرید هواپیما کنند و این مسئله موجب افزایش عمر ناوگان حمل و نقل هوایی کشور شده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، بر ضرورت حمایت جدی دولت از ایرلاین‌ها تأکید کرد و گفت: دولت باید با ارائه تسهیلات مناسب به ایرلاین ها، از بخش حمل و نقل هوایی حمایت کند تا ایرلاین‌ها از شرایط بحرانی فعلی خارج شوند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو