پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رهگیری بمب افکن ب۵۲ و هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط جنگنده‌های روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 325820 // // //


رهگیری بمب افکن ب۵۲ و هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط جنگنده‌های روسیه

مرکز کنترل دفاع ملی وابسته به وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که دو فروند جت جنگنده «س و-۲۷» (Su-۲۷) روسیه یک فروند بمب افکن «بی -۵۲ اچ» (B-52H) متعلق به نیروی هوایی آمریکا را بر فراز دریایی سیاه رهگیری کرده اند.


رهگیری بمب افکن ب۵۲ و هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط جنگنده‌های روسیه

به نقل از گزارش مرکز ملی مدیریت دفاعی وابسته به وزارت دفاع روسیه، دو جنگنده از نوع سوخو-۲۷ روسیه یک فروند بمب افکن راهبردی از نوع ب-۵۲ ان را بر فراز دریای سیاه رهگیری کرد.

جنگنده های روسی از گروه کشیک نیروی پدافند هوایی حوزه فدرال جنوب روسیه، پس از آنکه هدف هوایی ناشناس به مرزهای روسیه نزدیک شد، به پرواز درآمدند.

خدمه دو جنگنده روسی برای شناسایی هدف هوایی تا فاصله امن به آن نزدیک شدند و آن را بمب افکن ب-۵۲ان نیروی هوایی آمریکا شناسایی کردند.پس از دور شدن هواپیمای آمریکایی از مرزهای روسیه،دو جنگنده سوخو-۲۷ روسیه به پایگاه خود بازگشتند.

روز جمعه یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ روسیه یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا از نوع RC-۱۳۵ را بر فراز دریای سیاه رهگیری کرد.بر اساس گزارش مرکز ملی مدیریت دفاعی روسیه در هر دو مورد هواپیماهای روسیه، معیارها و اصول بین المللی پروازها را رعایت کردند.

در هفته های اخیر هواپیماهای روسی چندین مورد هواپیماهای خارجی را رهگیری کردند.

وزارت دفاع روسیه با صدور یک بیانیه اعلام کرد: «روز جمعه ۲۸ اوت، سامانه‌های کنترل پدافند هوایی روسیه یک هدف هوایی را که بر فراز آب‌های بیطرف دریای سیاه در حال نزدیک شدن به مرز کشور روسیه بود، شناسایی کرد. برای شناسایی این هدف هوایی و جلوگیری از نقض حدود قانونی کشور روسیه، دو فروند جت جنگنده س و-۲۷ از ناحیه جنوبی نیروهای دفاع هوایی به مأموریت اعزام شدند».

طبق این بیانیه، جنگنده‌های روسیه با حفظ فاصله ایمن به یک شیء هوایی نزدیک شدند و خدمه این جنگنده‌ها این شیء در حال پرواز را یک بمب افکن استراتژیک نیروی هوایی آمریکا موسوم به «بی -۵۲ اچ» تشخیص دادند.

پس از آنکه این هواپیمای نظامی خارجی از مرزهای کشور روسیه دور شدند، جنگنده‌های روسیه به سلامت به فرودگاه بازگشتند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا / خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین