پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه هیتروی لندن تست کرونای ۳۰ ثانیه‌ای را به آزمایش می‌گذارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 326329 // // //


فرودگاه هیتروی لندن تست کرونای ۳۰ ثانیه‌ای را به آزمایش می‌گذارد

فرودگاه هیتروی لندن تست کرونایی را به آزمایش گذاشته که می‌گوید می‌تواند ظرف ۳۰ ثانیه جواب بدهد و هدف از کاربرد آن، آزمایش کلیه مسافران و کم کردن موارد قرنطینه است.


فرودگاه هیتروی لندن تست کرونای ۳۰ ثانیه‌ای را به آزمایش می‌گذارد

حدود ۲۵۰ نفر از کارکنان فرودگاه با انتخاب یکی از سه نوع تست کرونا در این آزمایش شرکت کرده‌اند. موثر بودن این بسته‌های آزمایشی هنوز ثابت نشده است.

در عملکرد یکی از این آزمایش‌ها که توسط خود مسافر انجام می‌شود، یک میکروسکوپ اتوماتیک هولوگرافیک وجود دارد که موسسات سازنده آن، دل و اینتل، امیدوارند این تست بتواند ظرف نیم دقیقه تعیین کند آیا فرد مورد آزمایش ناقل یا مبتلا به بیماری است یا نه؟

تولیدکنندگان دو آزمایش دیگر کرونا نیز می‌گویند آزمایش‌های آنان ظرف ۱۰ تا ۳۰ دقیقه پاسخ می‌دهد.

مسئولان فرودگاه هیترو نتایج این آزمایش را دنبال می‌کنند و داده‌هاشان را با مقامات وزارتخانه‌ها به اشتراک خواهند گذاشت تا شاید آن‌ها را متقاعد کنند که یک «لیست قرمز» را جایگزین مقررات  قرنطینه کند و بار دیگر تعداد مسافران را افزایش دهند.

مقامات هیترو در بیانیه‌ای گفته‌اند: از آن جایی که نتایج این آزمایش‌ها منوط به موثر بودن آن‌ها در محیط غیرکلینیکی و در نتیجه صرفا مشاورتی است، همکارانی که در این پروژه شرکت دارند، آزمایش‌های تایید شده از طرف دولت را هم همزمان انجام می‌دهند تا بتوانند نتیجه این دو را با یکدیگر مقایسه کنند. آزمایش‌های تایید شده از طرف دولت توسط موسسه خدمات کالینسون سازماندهی می‌شود.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، در حال حاضر، مسافرانی که از کشورهای فرانسه، مالت، موناکو، هلند و سوئیس وارد بریتانیا می‌شوند، باید پس از ورود به مدت ۱۴ روز خود را در قرنطینه قرار دهند. صنعت سفرهای هوایی سخت از وجود این مقررات ناراضی است و معتقد است که این امر بسیاری از مردم را از رفتن به تعطیلات در کشورهای خارجی منصرف می‌کند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو