پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تغییر زمان شروع پرواز‌های ترکیه از ۱۱ شهریور به ۱۱ مهر/شرایط افراد برای انجام پرواز خارجی

تاریخ خبر: // کد خبر: 326383 // // //


تغییر زمان شروع پرواز‌های ترکیه از ۱۱ شهریور به ۱۱ مهر/شرایط افراد برای انجام پرواز خارجی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ترکیه زمان شروع مجدد پرواز‌های خود به ایران را از ۱۱ شهریور به ۱۱ مهر تغییر داده است.


تغییر زمان شروع پرواز‌های ترکیه از ۱۱ شهریور به ۱۱ مهر/شرایط افراد برای انجام پرواز خارجی

دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری  با تاکید بر این که چیزی به اسم توریست هم اکنون نه تنها در ایران بلکه در کشور‌های اروپایی هم وجود ندارد گفت: تنها پرواز به کشور فرانسه انجام می‌شود و کسانی که ویزای تایپ c داشته باشند و بخواهند به خانواده خود ملحق شوند می‌توانند این پرواز‌ها را انجام دهند.

او با اشاره به اینکه پرواز به برخی از کشور‌ها انجام می‌شود افزود: پرواز‌هایی که از ایران انجام می‌شود به طور قطع پرواز‌های برگشت آن هم برای کشور‌هایی از جمله قطر و امارات  صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: کسانی که این پرواز‌ها را انجام می‌دهند از سایت سازمان هواپیمایی کشوری باید فرم خود اظهاری خود را تکمیل کرده باشند و تست pcr را هم انجام داده باشند.

دهقانی زنگنه اظهار کرد: برای این تست باید تنها یک هفته از انجام آن گذشته باشد. او درباره پرواز‌های ترکیه هم گفت: فعلاً کشور ترکیه زمان شروع مجدد پرواز‌های خود را از یازدهم شهریور به یازدهم مهر تغییر داده است و در حال پیگیری هستیم که از کانال وزارت امور خارجه و سایر بخش‌ها بتوانیم این پرواز‌ها را برقرار کنیم.

او ادامه داد: هم اکنون در بسیاری از کشور‌های اروپایی از جمله اسپانیا، ایتالیا، انگلیس، فرانسه، اتریش، هلند پرواز انجام می‌شود و این کشور‌ها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شرایطی بهداشتی را برای کشور‌های مختلف از ایران جمله اتخاذ کرده‌اند.

دهقانی زنگنه بیان کرد:  در کشور‌هایی از جمله هلند، ایسلند، نروژ سوئیس، انگلیس، کانادا و استرالیا افراد هنگام ورود به این کشور‌ها باید دارای اقامت اتحادیه اروپا باشند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: هر کشور بنا بر وضعیت خود موارد بهداشتی را اتخاذ کرده است در برخی از کشور‌ها از جمله ایسلند و هلند بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس مسافران در ادامه مسیر باید مورد تایید کشور‌ها باشند و این اقدام برای همه کشور‌ها الزامی است و از طرف دیگر باید مسافران کارت اقامت و یا ترانزیت را داشته باشند و همچنین باید ویزای کار و یا دانشجویی حتماً همراه خود داشته باشند.

دهقانی زنگنه توضیح داد: همچنین تنها مسافرانی که خانواده آن‌ها در آن کشور حضور دارند می‌توانند سفر کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور درباره شرایط مجوز ورود به کشور انگلیس هم گفت: مسافرانی که ویزای دانشجویی دارند و مسافرانی که می خواهند به صورت ترانزیت به کشور‌های از جمله آمریکا بروند می‌توانند به این کشور سفر کنند. همچنین مسافران هنگام ورود به کشور انگلستان باید ۱۴ روز در محل سکونت خود قرنطینه خانگی را انجام دهند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران / انتخاب


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو