پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سامانه کمک ناوبری فرودگاه کرمان در آستانه افتتاح رسمی

تاریخ خبر: // کد خبر: 326384 // // // //


سامانه کمک ناوبری فرودگاه کرمان در آستانه افتتاح رسمی

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی از نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری DVOR/DME فرودگاه کرمان خبر داد و گفت: این پروژه به زودی افتتاح رسمی خواهد شد.


سامانه کمک ناوبری فرودگاه کرمان در آستانه افتتاح رسمی

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی از نصب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری DVOR/DME فرودگاه کرمان خبر داد و گفت: این پروژه به زودی افتتاح رسمی خواهد شد.سیامک بهنام، مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی با اعلام این خبر عنوان کرد: با توجه به اینکه سال 1396 اجرای باند موازی فرودگاه کرمان در دستور کار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفت، نوسازی و تعویض سامانه کمک ناوبری VOR/DME فرودگاه کرمان به سامانهDVOR/DME  نیز توسط اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی پیگیری شد.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری درباره روند اجرای پروژه توضیح داد: این پروژه با همکاری کارشناسان اداره مهندسی سامانه های کمک ناوبری این اداره کل و اداره طراحی و دستورالعمل های اداره کل کنترل ترافیک هوایی موقعیت سامانه، عرصه یابی و تعیین و فرآیند اجرای فوندانسیون و CIVIL WORK سامانه با نظارت کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی آغاز شد.

بهنام افزود: نصب و تنظیم کانترپوز، آنتن ها و نصب و راه اندازی سامانه توسط کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری با مشارکت و همکاران اداره مهندسی الکترونیک  فرودگاه کرمان در مجموع با صرف 120 نفر روز کاری در شهریور ماه 1397 به اتمام رسید و عملیات وارسی پروازی تاییدیه اولیه سامانه با همکاری مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی درمجموع 12 نفر روز کاری در خرداد ماه 1399 انجام شد.

وی هزینه اجرای این پروژه را 20 میلیارد ریال (400 هزار یورو) عنوان کرد و گفت: سامانه VOR/DME فرودگاه کرمان به فرودگاه پارس آباد ارسال شده است.

به گفته بهنام، با نصب وعملیاتی شدن سامانه کمک ناوبری DVOR/DME جدید در فرودگاه کرمان، ارایه سرویس کمک ناوبری به پروازها با تداوم و پایداری بیشتری انجام می شود و شاهد افزایش ایمنی پروازها خواهیم بود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو