پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ⁣اخراج گسترده در شرکت های هواپیمایی از ماه اکتبر

تاریخ خبر: // کد خبر: 326390 // // // //


⁣اخراج گسترده در شرکت های هواپیمایی از ماه اکتبر

صنعت حمل و نقل هوایی دنیا در مارس 2020 و با شیوع کروناویروس دچار زمین لرزه ای شدید شد که در راستای آن اکثر شرکتهای هواپیمایی معتقد بودند که این بحران پس از چند هفته خاموش می شود، بنابراین با وجود خسارات سنگین، دارایی و کارمندان خود را حفظ کردند.


⁣اخراج گسترده در شرکت های هواپیمایی از ماه اکتبر

صنعت حمل و نقل هوایی دنیا در مارس 2020 و با شیوع کروناویروس دچار زمین لرزه ای شدید شد که در راستای آن اکثر شرکتهای هواپیمایی معتقد بودند که این بحران پس از چند هفته خاموش می شود، بنابراین با وجود خسارات سنگین، دارایی و کارمندان خود را حفظ کردند.

در ژوئیه 2020 مدیران هواپیمایی به این نتیجه رسیدند که بحران ادامه دارد و آنها برای زنده ماندن باید کوچک شوند. شرکت های هواپیمایی به کمک حمایت های دولتی، بحران کوتاه مدت را می گذرانند و نیازی به اخراج گسترده تا پایان سپتامبر نمی بینند ولی امیدی به بازگشت رشد تقاضای سفر هم ندارند.

به همین دلیل بسیاری از آنها در حال کوچ اجباری به تغییر وضعیت و کوچک شدن هستند؛ بازنشستگی هواپیماها، فسخ قراردادها، تعطیل کردن مراکز ، لغو مسیرها، کاهش حقوق و ساعت کار کارمندان و در نهایت اخراج کارمندان مازاد از این جمله اند.

شرکتهای هواپیمایی معمولا هواپیماهای خود را اجاره می دهند تا بخشی از هزینه های خود را جبران کنند. اجاره به شرکتهای هواپیمایی انعطاف پذیری برای بروزرسانی یا تغییر هواپیماها را می دهد ولی اکنون اکثر این قراردادها در حال فسخ با جریمه های سنگین است . چراکه روند بازار نشان می دهد که تقاضا برای چند سال آینده بهبود نخواهد یافت . بنابراین نگه داشتن این دارایی های گران اشتباه است.

خطوط هوایی پیش از این ، وقتی روند کار سخت می شد ، هزینه های اضافی را کاهش می دادند که به معنی کاهش ظرفیت نبود ، به عبارتی چربی های اضافی را می سوزاندند تا عملیات بهینه شود ولی در بحران کرونا و به دلیل عدم تقاضای پایدار ، آنها  در حال حذف منابع اصلی خود هستند . انتظار می رود تنها در ایالات متحده ، از اول اکتبر حداقل 75 هزار شغل در شرکتهای هواپیمایی و با پایان برنامه حمایت از حقوق و دستمزد دولت از بین برود . مگر اینکه دولت بسته نجات جدیدی را تصویب کند.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو