پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روسیه ادعای ناتو درباره نقض حریم هوایی دانمارک را رد کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 326535 // // //


روسیه ادعای ناتو درباره نقض حریم هوایی دانمارک را رد کرد

در حالی‌که چهار هواپیمای نظامی آلمانی، دانمارکی، آمریکایی و سوئدی به مرزهای روسیه نزدیک شدند، وزارت دفاع این کشور، ادعای ناتو درباره نقض مرز دانمارک توسط جنگنده روسی که برای رهگیری بمب‌افکن آمریکایی پرواز درآمده بود، را تکذیب کرد.


روسیه ادعای ناتو درباره نقض حریم هوایی دانمارک را رد کرد

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که پرواز جنگنده سوخو-27 روسی در تاریخ 31 آگوست (10 شهریور ماه) که برای شناسایی بمب افکن راهبردی بی-52اچ نیروی هوایی آمریکا به هوا بلند شده بود، بدون نقض حریم هوایی کشور دانمارک و بر فراز آبهای بین المللی دریای بالتیک انجام شده است.

بدین ترتیب، وزارت دفاع روسیه در این بیانیه، ادعای پیمات آتلانتیک شمالی (ناتو) درباره نقض مرزهای ملی دانمارک توسط جنگنده روسی را تکذیب کرد. پیش از این ناتو مدعی شده بود که یک جنگنده سوخو-27 روسیه، یک بمب افکن بی-52 نیروی هوایی آمریکا را بر فراز آب‌های دریای بالتیک رهگیری کرده و حریم هوایی یکی از کشورهای عضو این پیمان را نقض کرده است.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد که این پرواز کاملاً مطابق با قوانین بین المللی درباره استفاده از حریم هوایی آزاد و بدون نقض مرزهای سایر کشورها انجام شده و این مسئله “با تجهیزات کنترل عینی تأیید می‌شود.

در این بیانیه توضیح داده شده، در تاریخ 31 آگوست، مرکز کنترل حریم هوایی روسیه، در آسمان آبهای دریای بالتیک، سه هدف هوایی را که به مرزهای ملی این کشور در حال نزدیک شدن بودند، شناسایی کرد. برای رهگیری آنها، سه فروند جنگنده سوخو-27 متعلق به نیروهای پدافند هوایی ناوگان دریای بالتیک روسیه، به هوا بلند شدند. خدمه جنگنده‌های روسی اهداف هوایی را بمب افکن‌های راهبردی بی-52اچ نیروی هوایی ایالات متحده شناسایی کردند.

در این حادثه هیچ نقض حریم هوایی روسیه رخ نداد و جنگنده‌های روسی پس از دور ساختن هواپیمای آمریکایی از مرزهای کشور، به پایگاه خود بازگشتند.

در خبر دیگری گزارش شده است، مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه شب گذشته اعلام کرد که  در تاریخ 31 آگوست(10 شهریور)، بار دیگر یک فروند جنگنده سوخو-27 ناوگان دریای بالتیک این کشور مجبور شد تا برای رهگیری چهار فروند هواپیمای نظامی متعلق به کشورهای آلمان، دانمارک، ایالات متحده و سوئد در این منطقه، به هوا بلند شود.

طبق اطلاعات این مرکز، دستگاه‌های کنترل حریم هوایی روسیه، چهار هدف هوایی را بر فراز آب‌های بین المللی دریای بالتیک شناسایی کردند که در حال نزدیک شدن به مرزهای ملی روسیه بودند. برای شناسایی این اهداف، یک فروند جنگنده سوخو-27 متعلق به پدافند هوایی ناوگان دریای بالتیک به پرواز درآمد.

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه افزود: «خدمه جنگنده روسی اهداف هوایی را به عنوان هواپیمای شناسایی راهبردی نیروی هوایی ایالات متحده از نوع RC-135، هواپیمای شناسایی Gulfstream نیروی هوایی سوئد، هواپیمای شناسایی Challenger نیروی هوایی دانمارک و یک فروند هواپیمای گشت � -3С Orionنیروی دریایی آلمان شناسایی کرد.»

هیچیک از این هواپیما حریم هوایی روسیه را نقض نکرده و با نزدیک شدن جنگنده روسی، از منطقه دور شدند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو