پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز فوق العاده ایرباس از یاسوج به تهران و بالعکس انجام می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 326638 // // //


پرواز فوق العاده ایرباس از یاسوج به تهران و بالعکس انجام می شود

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» اقدام به برقراری یک پرواز فوق العاده برای روز پنجشنبه در مسیر تهران به یاسوج و یاسوج به تهران کرده است.


پرواز فوق العاده ایرباس از یاسوج به تهران و بالعکس انجام می شود

علی محسنیان اظهار داشت: این پرواز با هواپیمای ایر باس ۳۱۹ و در روز پنجشنبه ۱۳ شهریور ماه ۹۹ انجام خواهد شد. وی افزود: زمان پرواز این هواپیما از تهران در ساعت ۷ و ۲۰ دقیقه صبح و از یاسوج ۱۰ و ۲۵ دقیقه خواهد بود.

مدیر فرودگاه یاسوج تصریح کرد: زمینه نشست و برخاست هواپیماهای بدنه متوسط همچون ایرباس ۳۱۹ و هواپیمای RJ پس از انجام پروژه های عمرانی فرودگاه و توسعه باند در این فرودگاه مهیا شده است.

محسنیان ابراز داشت: پیگیری های مستمر برای افزایش پروازها در استان توسط استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیر فرودگاه یاسوج همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: شرکت هواپیمایی ماهان طی ۲ سال گذشته با استفاده از هواپیمای RJ خود نسبت به برقراری پرواز در روزهای شنبه و چهارشنبه در استان اقدام کرده، در هفته گذشته و هفته جاری به دلیل کمبود ناوگان و تعمیرات پرواز های خود را موقتا به این فرودگاه لغو نموده است.

مدیر فرودگاه یاسوج ابراز داشت: در هفته های پیش رو و پس از رفع مشکلات فنی پرواز های ماهان نیز در این استان برقرار خواهد شد.

مدیر فرودگاه یاسوج تاکید کرد: پرواز ایرباس بر فراز آسمان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق مهمی در تاریخ هوانوردی و فرودگاهی این استان محسوب می شود.

۲۹ بهمن ماه سال ۹۶ هواپیمای ATR۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۶ مسافر در ارتفاعات دنا سقوط کرد و موجب تعطیل شدن پروازهای فرودگاه یاسوج شد.

با پیگیری مدیران فرودگاه پس از ۷۷ روز از سانحه ،پروازهای فرودگاه یاسوج از سرگرفته شد.

شرکت هواپیمایی آتا پروازهایی از یاسوج به تهران و بالعکس در این فرودگاه برقرار کرد اما پس از چند روز پروازها به دلیل آنچه شرکت آتا مشکلات حقوقی نامید تعطیل شد و شرکت هواپیمایی آتا از فرودگاه یاسوج رفت.

فرودگاه یاسوج بعد از فرودگاه شهرکرد مرتفع ترین فرودگاه کشور است با این تفاوت فرودگاه شهرکرد در منطقه مسطح قرار دارد در حالی که فرودگاه یاسوج در کاسه قرار گرفته است و این شرایط را برای نشست و برخاست هواپیما خاص می کند.

در سال ۹۳ فرودگاه یاسوج یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت . طول باند آن ۲۶۰۰ متر وpcn(میزان فشردگی آسفالت در واحد متر مربع) آن نیز پایین بود.

ظرف ۳۰ ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی کشور و استان با حجم یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

pcn باند فرودگاه از ۲۶ به ۴۶ و طول باند نیز از ۲۶۰۰ متر به ۳۲۰۰متر ارتقا یافت تا یکی از با کیفیت ترین باندهای فرودگاهی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود.

روشنایی باند فرودگاه یاسوج نیز کامل شده و در شرایط مه و شب نیز می تواند پرواز داشته باشد یعنی فرودگاه یاسوج شرایط لازم برای انجام پرواز در شب را دارد.

ساخت فرودگاه یاسوج از جمله مصوبه های سفر خرداد ماه سال ۷۳ رهبر معظم انقلاب به استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

فرودگاه یاسوج اکنون به گفته مدیر فرودگاه ،کارشناسان هوانوردی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد هیچ مشکل و مانعی برای از سرگیری مجدد پروازهای مسافری تهران یاسوج و برعکس و دیگر شهرهای کشور ندارد.

هم اینک با پرواز هواپیمای ماهان، ساعت پرواز روز جمعه شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج ۷ و ۴۰ دقیقه و ساعت برگشت نیز ساعت ۹ و۴۰ دقیقه از یاسوج به تهران است.

ساعت پرواز روز دوشنبه از تهران به یاسوج و بالعکس نیز به ترتیب ۱۲و ۱۰ دقیقه و ۱۴و ۱۰ دقیقه است.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو