پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو

تاریخ خبر: // کد خبر: 327037 // // // //


ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان ضمن ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو گفت که با این کار تردد تجار تسهیل می‌شود و گردشگری سلامت نیز رونق می‌گیرد.


ابراز امیدواری از برقراری پرواز گرگان – آکتائو

ابراهیم کریمی اظهار کرد: هفته گذشته جلسه‌ای را با حضور استاندار و مسئولان شرکت کیش ایر داشتیم که در این جلسه مقرر شد با کمک اتاق بازرگانی، خط پروازی گرگان – آکتائو برقرار شود.

وی افزود: مذاکرات صورت گرفته در این جلسه امیدوارکننده بود. اگر همین فرایند ادامه پیدا کند، چشم‌انداز خوبی را خواهیم داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در خصوص اهمیت برقراری این خط پروازی، گفت: بسیاری از تجار و بازرگانان ما که با قزاقستان و به‌ویژه آکتائو مراودات تجاری دارند، در حال حاضر باید ابتدا به تهران و سپس به آلماتی و از آنجا به آکتائو سفر کنند. این امر هزینه گزافی را به دنبال خواهد داشت.

 کریمی تصریح کرد: برخی از قزاقستانی‌هایی که در گرگان اقامت دارند، به خاطر هزینه بالای پرواز از مسیر آلماتی، تردد آنها به حداقل رسیده است. در صورت برقراری خط پروازی گرگان-آکتائو تردد آنها افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: پیش از شیوع بیماری کرونا، بخشی از بیماران بیمارستان تخصصی قلب شهرستان کردکوی را قزاق‌ها تشکیل می‌دادند. اگر این پرواز برقرار شود، گردشگری سلامت هم در استان قوت می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان بیان کرد: با برقراری ارتباط بین مجموعه‌های گردشگری گرگان و آکتائو، گردشگری نیز بین دو طرف رونق می‌گیرد.

کریمی تصریح کرد: بعد از برقراری این پرواز، شرایط و بستر برای برقراری پروازهای گرگان به استانبول، عشق‌آباد و غیره نیز در آینده فراهم خواهد شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو