پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افتتاح پروژه های فرودگاه یاسوج توسط وزیر راه و شهرسازی + فیلم و تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 327109 // // // خبر مهم


افتتاح پروژه های فرودگاه یاسوج توسط وزیر راه و شهرسازی + فیلم و تصاویر

صبح امروز 13 شهریور ماه، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پروژه های فرودگاه یاسوج شامل توسعه و بهسازی سطوح پروازی، تکمیل روشنایی باند، بهسازی ترمینال، تکمیل ساختمان ها و ارتقای زیرساخت های ایمنی و عملیاتی به ارزش 450 میلیارد ریال را افتتاح کرد.


افتتاح پروژه های فرودگاه یاسوج توسط وزیر راه و شهرسازی + فیلم و تصاویر

همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی و فرود رسمی نخستین پروازی رسمی ایرباس 319 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در باند فرودگاه یاسوج، شرایط نشست و برخاست هواپیماها تا رده بدنه متوسط از جمله تایپ ایرباس 320 و فوکر 100 در این فرودگاه فراهم شد.

صبح امروز 13 شهریور ماه، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با همراهی حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سیاوش امیرمکری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی به منظور افتتاح پروژه های فرودگاه یاسوج وارد این فرودگاه شدند.

وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود، پروژه های این فرودگاه شامل توسعه و بهسازی سطوح پروازی، تکمیل روشنایی باند، بهسازی ترمینال، تکمیل ساختمان ها و ارتقای زیرساخت های ایمنی و عملیاتی به ارزش 450 میلیارد ریال را افتتاح کرد.

با افتتاح این پروژه ها، ضمن افزایش طول باند فرودگاه از 2600 به 3200 متر و PCN باند از 26 به 46، CAT فرودگاه یاسوج از C3 به C4 ارتقا یافت و از این پس شرایط برای نشست و برخاست هواپیماها تا رده بدنه متوسط از جمله تایپ ایرباس 320 و فوکر 100 فراهم شد.

محمد اسلامی در آیین افتتاح این پروژه ها، برقراری پرواز برنامه یی در فرودگاه یاسوج را مطالبه یی مردمی عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: مردم از سرمایه گذاری دولت در فرودگاه به نحو مطلوب استفاده کنند.

اسلامی مزایای افتتاح این پروژه ها را افزایش رضایتمندی مسافران و کیفیت مطلوب تر خدمات به ایرلاین ها برشمرد و اظهار داشت: با افتتاح این پروژه ها ظرفیت پذیرش و تایپ هواپیما و ضریب ایمنی در فرودگاه یاسوج افزایش یافت.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: با طراحی مناسب طرح تقرب جدید پرواز این فرودگاه، برقراری و افزایش پروازها با ایمنی بیشتر در فرودگاه یاسوج فراهم شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویر احمد برای برقراری پروازهای برنامه یی در این فرودگاه گفت: در حال حاضر با افتتاح پروژه تطویل و روشنایی باند، امیدواریم شرکت های هواپیمایی نیز برای برقراری پروازهای برنامه یی برنامه ریزی کنند.

گفتنی است پس از مراسم افتتاح این پروژه ها، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به همراه محمد امیرانی معاون عملیات هوانوردی و مصطفی صفایی معاون عملیات فرودگاهی، صادقچه مدیرکل کنترل ترافیک هوایی از بخش های مختلف فرودگاه یاسوج بازدید کردند.

سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در حاشیه افتتاح این پروژه ها افزود: این طرح‌ها شامل پروژه توسعه و بهسازی سطوح پروازی، تکمیل روشنایی باند، بهسازی ترمینال، تکمیل ساختمان ها و ارتقای زیرساخت های ایمنی و عملیاتی فرودگاه یاسوج است.

امیرمکری افزود: اعتبار هزینه شده برای پروژه های توسعه و بهسازی سطوح پروازی و روشنایی باند ۳۰۰ میلیارد ریال است که با اجرای آن طول باند فرودگاه از ۲۶۰۰ به ۳۲۰۰ متر و PCN باند از ۲۶ به ۴۶ افزایش می یابد. همچنین برای ارتقای ایمنی سطوح پروازی فرودگاه دره عمیق ابتدای باند ۱۳ به عمق ۲۷ متر با ۱۷۳ هزار کامیون مصالح پر شده است.

وی با بیان اینکه با بهره برداری رسمی این پروژه ها، cat فرودگاه یاسوج از ۳C به ۴C ارتقا می یابد، گفت: با افتتاح رسمی طرح توسعه باند فرودگاه شرایط برای نشست و برخاست هواپیماها تا رده بدنه متوسط از جمله تایپ ایرباس ۳۲۰ و فوکر ۱۰۰ فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین هزینه اجرای پروژه های بهسازی ترمینال، ساختمان های فرودگاه و ارتقای زیرساخت ها را ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

آیین افتتاح رسمی پروژه های فرودگاه یاسوج امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سیاوش امیرمکری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی برگزار شد.

 

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها / کانال تلگرامی اخبار فرودگاه ها / ایرنا / خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو