پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واکنش‌ها به عبور هواپیمای اسرائیلی از آسمان عربستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 327116 // // //


واکنش‌ها به عبور هواپیمای اسرائیلی از آسمان عربستان

جمعی ازشخصیت‌ها و گروه‌های عربی از جمله گروه اخوان المسلمین مصر عبور علنی هواپیمای اسرائیلی از حریم هوایی عربستان در مسیرش به ابوظبی را به باد انتقاد گرفتند.


واکنش‌ها به عبور هواپیمای اسرائیلی از آسمان عربستان

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، حساب کاربری “سعودی‌های مخالف عادی‌سازی” در توییتر در واکنش به این پرواز جنجالی اتهاماتی را به عربستان وارد کرد.

این حساب کاربری در سلسله توییت‌هایی نوشت: حاکمان عرب از آن درب تاریخ که منتهی به لعنت‌ها و نفرین‌ها است، وارد شدند.

طلعت فهمی، سخنگوی گروه اخوان المسلمین مصر هم در بیانیه‌ای اظهار کرد: ورود  اولین هواپیمای صهیونیستی به ابوظبی آن هم با عبور از آسمان عربستان برای اولین بار، در واقع ضربه جدیدی به مساله فلسطین است.

فهمی تاکید کرد: آزادسازی فلسطین مساله اول و محوری امت باقی خواهد ماند و مسجد الاقصی در دل‌های اعراب و مسلمانان زنده می ماند.

معصوم مرزوق، مخالف مصری نیز توییت کرد: فرود یک هواپیمای اسرائیلی در امارات پس از عبورش از حریم هوایی عربستان، در واقع سقوط ارزش کرامت عربی در بورس جهانی است.

همچنین سعید بن ناصر الغامدی، چهره آکادمیک عربستانی که خارج از این کشور اقامت دارد، توییت کرد: اولین پرواز مستقیم هواپیمای تجاری اسرائیل که از فلسطین اشغالی به مقصد فرودگاه ابوظبی از زمین برخاست، با عبور از حریم هوایی عربستان انجام شد که هنوز به روی خطوط هوایی قطر مسدود است.

جابر الحرمی، نویسنده مشهور قطری نیز توییت کرد: عبور (این هواپیما) از حریم هوایی عربستان صحنه‌ای دردناک و روزی ناراحت‌کننده در تاریخ منطقه خلیج (فارس) است.

ادهم ابو سلیمه، چهره فلسطینی نیز توییت کرد: هواپیمای ننگ با عبورش از آسمان عربستان قاطعانه نشان داد که حاکمیت عربستان به این ننگ آلوده شده و در آن شرکت دارد.

با وجود استقبال دو طرف اسرائیلی و آمریکایی از این پرواز، عربستان هنوز بیانیه و یا توضیحی در خصوص دادن اجازه عبور به این هواپیما را منتشر نکرده است.

تنها عبد الرحمان بن مساعد، شاهزاده عربستانی با انتشار رشته توییت‌هایی ضمن دفاع از موضعگیری کشورش و مخالفت با هرگونه انتقاد از ریاض، نوشت: عربستان کارهای “غیر قابل شمارشی” را برای مساله فلسطین انجام داده است!

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو