پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخراج یا کسر حقوق در انتظار کارکنان فرودگاه لندن

تاریخ خبر: // کد خبر: 327380 // // //


اخراج یا کسر حقوق در انتظار کارکنان فرودگاه لندن

مدیران فرودگاه هیثرو لندن به کارکنان این فرودگاه اطلاع داده اند یا باید با کسری ۱۵ تا ۲۰ درصدی دستمزد خود موافقت کنند یا اخراج می‌شوند.


اخراج یا کسر حقوق در انتظار کارکنان فرودگاه لندن

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در پی همه گیری کووید ۱۹ و کاهش ۸۰ درصدی شمار مسافران فرودگاه هیترو، این فرودگاه که ۴ هزار و ۷۰۰ نفر را در استخدام خود دارد، تاکنون یک میلیارد پوند از دست داده است.

مجموع شاغلان در فرودگاه هیترو که در استخدام این فرودگاه یا شرکت‌های خارج از فرودگاه هستند، به ۲۵ هزار نفر می‌رسد.
به نوشته گاردین، تاکنون تصور می‌شد بخش هواپیمایی و فرودگاهی در انگلیس، به سرعت بتواند کاهش‌های تابستان را که در پی همه گیری ویروس کرونا ایجاد شد، جبران کند، اما اکنون این امید بر باد رفته است.
گفتگو‌های چند ماهه مقامات فرودگاه هیترو و اتحادیه‌های کارکنان درباره آینده مشاغل، تاکنون به نتیجه نرسیده است. پیش از این جان هولند- کی (John Holland-Kaye)، مدیرعامل فرودگاه هیترو برآورد کرده بود یک چهارم از شاغلان در این فرودگاه، به علت کمبود مسافر، بیکار خواهند شد.
به نوشته گاردین، مدیریت فرودگاه هیترو تاکنون یک سوم از مشاغل مدیریتی را حذف کرده و ۲۰ درصد از دستمزد کارکنان اداری را کسر کرده است. این روزنامه نوشت مدیریت فرودگاه هیثرو بر اساس بند ۱۸۸ قانون کار، به کارکنان اعلام کرده است ۴۵ روز فرصت دارند تا درباره پیشنهاد مدیریت تصمیم بگیرند. پس از سپری شدن این مهلت، صاحبکار می‌تواند دوباره و براساس شرایط روز، با کارکنان قرارداد ببندد و در نتیجه، کارکنان با سابقه ممکن است هزاران پوند از دست بدهند.
پس از گسترش همه گیری جاری در ماه مارس، مدیران فرودگاه هیترو، یک باند و دو پایانه را به علت کمبود مسافر بستند و به علت زیان ۱۵۰ میلیون پوندی ماهانه، اکنون بسیاری از کارکنان، فقط به علت کمک مالی دولت، از کار اخراج نشده اند. دولت انگلیس اعلام کرده است در پایان ماه اکتبر، ۱۰ آبان ماه، کمک‌های خود را به مشاغل پایان می‌دهد. زمانی که از آن به عنوان آغاز بیکاری‌های گسترده در انگلیس یاد می‌شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو