پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سقوط جنگنده چینی و تکذیب تایوان

تاریخ خبر: // کد خبر: 327757 // // //


سقوط جنگنده چینی و تکذیب تایوان

به دنبال انتشار گزارش های تایید نشده مبنی بر سقوط یک فروند جنگنده چینی توسط پدافند هوایی تایوان، وزارت دفاع این جزیره شلیک پدافند دفاعی به سوی این جنگنده را تکذیب کرد.


سقوط جنگنده چینی و تکذیب تایوان

گزارش های تایید نشده روز جمعه رسانه های تایوانی حاکی است که جنگنده سوخو ۳۵ چین روز جمعه در حریم هوایی تایوان هدف قرار گرفته و سپس در استان «گوانگ شی» در جنوب شرق چین سقوط کرده است.

با این وصف وزارت دفاع تایوان به دنبال انتشار چنین خبرهایی در بیانیه ای آورده است چنین اخباری صحت ندارد و این جنگنده توسط پدافند هوایی تایوان هدف قرار نگرفته است.

با این حال فیلم های منتشر شده در توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی چین نشان می دهد که یک فروند هواپیمای ارتش چین از نوع سوخو ۳۵ سقوط کرده و بخش هایی از بدنه آن آتش گرفته است اطلاعات بیشتری در مورد زمان و نحوه ساقط شدن این جنگنده منتشر نشده است.

وزارت دفاع تایوان در این بیانیه وقوع چنین حادثه ای را قویا تکذیب کرده و این اطلاعات را نادرست خوانده و نوشته است: انتشار چنین اخباری تلاش های مذبوحانه برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی چین و تایوان است.

نیکولا اسمیت خبرنگار «یو کی دیلی» نیز در توییتی اصل بیانیه نیروی هوایی وزارت دفاع تایوان که به زبان چینی نوشته شده است را منتشر کرد.

از سوی دیگر برخی شبکه های اجتماعی هم نوشته اند با توجه به اینکه استان “گوانگ شی” یک هزار کیلومتر با تایوان فاصله دارد تایوان نمی توانسته است این هواپیما را با موشک های خود هدف قرار دهد.

در مورد سرنوشت خلبان هواپیمای چینی اطلاع دقیقی در دست نیست اما تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که مردم محلی در حال کمک به وی هستند.

چین تا کنون به این اخبار و شایعات هیچ واکنشی نشان نداده است.

برخی گزارش های دیگر هم می گویند این جنگنده ممکن است بر اثر نقص فنی ساقط شده باشد.

سوخو ۳۵ یکی از پیشرفته ترین هواپیماهایی است که ارتش چین در اختیار دارد در سال های اخیر پرواز هواپیماهای چین بر فراز منطقه به دلیل افزایش ارتباطات نظامی و تسلیحاتی آمریکا و تایوان افزایش یافته است.

این اخبار در شرایطی منتشر می شود که آمریکا درحال فروش محموله های بزرگ تسلیحاتی به تایوان و افزایش ارتباطات نظامی با این جزیره است و ارتش چین چنین تحرکاتی را محکوم کرده است و تایوان را بخش لاینفکی از خاک چین می داند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو