پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فیلم |پرواز بی-52‌های آمریکا در آسمان اوکراین به بهانه دفع حملات محتمل روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 327864 // // //


فیلم |پرواز بی-52‌های آمریکا در آسمان اوکراین به بهانه دفع حملات محتمل روسیه

نیروی هوایی آمریکا از پرواز بمب افکن‌های «بی-52» خود در آسمان اوکراین جهت افزایش آمادگی دفاعی برای دفع حملات محتمل روس‌ها خبر داد.


فیلم |پرواز بی-52‌های آمریکا در آسمان اوکراین به بهانه دفع حملات محتمل روسیه

نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای از حضور سه فروند بمب افکن «بی-52 » خود و انجام پرواز آزمایشی در حریم هوایی اوکراین خبر داد.

به نوشته وبگاه «رادیو اروپای آزاد» حضور این بمب افکن‌های آمریکا در حریم هوایی اوکراین برای نخستین بار در نوع خود بود. این بمب افکن‌ها متعلق به پایگاه هوایی «نورث داکوتای» آمریکا هستند. در بیانیه نیروی هوایی آمریکا آمده است که هدف از انجام این رزمایش بر فراز اوکراین انجام تمرین هوایی و افزایش  قابلیت‌های دفاعی برای دفع حملات محتمل روسیه و اطمینان بخشیدن به شرکای و متحدان آمریکا بوده است.

وزارت دفاع اوکراین نیز اعلام کرد که در این ماموریت جنگنده‌های «میگ-29» و «سوخو-27» این کشور کنار بمب افکن‌های آمریکا در مرز با لهستان حضور داشتند. وزارت دفاع روسیه در مقابل از رهگیری این بمب افکن‌ها و جنگنده‌ها از سوی جنگنده‌های خود خبر داد و افزود که مانع نقض حریم هوایی خود از  سوی هواپیماهای آمریکا شده است.

وزارت دفاع روسیه  طی روزهای گذشته نیز  اعلام کرد  یک فروند جنگنده روس توانست هواپیماهای آمریکا و انگلیس را در منطقه بالکان رهگیری کند.

بر اساس بیانیه «مرکز رصد دفاع ملی» وابسته به وزارت دفاع روسیه، یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکا از نوع (آر سی ۱۳۵) و دیگری انگلیسی از نوع «سنتینل آر ۱» به حریم هوایی روسیه در دریای بالکان نزدیک شده بودند که جنگنده روس با پرواز به موقع و رهگیری، آن‌ها را از منطقه دور کرده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو