پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خسارتی دیگر به نیروی هوایی آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 327950 // // // //


خسارتی دیگر به نیروی هوایی آمریکا

نیروی هوایی آمریکا از سانحه برای یک فروند پهپاد «ام کیو-۹ خود در روزهای گذشته در یک پایگاه هوایی در «نیومکزیکو» خبر داد.


خسارتی دیگر به نیروی هوایی آمریکا

نیروی هوایی آمریکا از آسیب واردن شدن به یک فروند پهپاد «ام کیو-۹ ریپر» خود در روزهای گذشته خبر داد.به نوشته وبگاه «ارفورس تایمز» این حادثه صبح  چهارشنبه هفته گذشته  به وقت محلی زمانی رخ داد که پهپاد مذکور حین پرواز از باند خارج شد. این حادثه در پایگاه هوایی «هولومن» در نیو مکزیکو رخ داد. این پهپاد متعلق به گردان  پروازی ۴۹ آمریکاست. در این گردان خلبانان جنگنده‌های «اف-۱۶» و اپراتورهای  پهپادهای ام کیو-۹ آموزش می‌بینند.

 نیروی هوایی آمریکا مدعی شده در این حادثه هواپیمای دیگری آسیب ندید. نیروی هوایی آمریکا از اعزام تیمی به صحنه حادثه برای یافتن علت این حادثه خبر داده و تاکنون به یافته‌ها و خسارت مالی وارد شده هیچ اشاره ای نکرده است.

ام‌کیو-۹ ریپر پهپادی با قابلیت حمل موشک و دارای امکان کنترل از راه دور یا پرواز خودکار است که در نیروی هوایی آمریکا در حال فعالیت است.

چندی قبل نیز یک فروند جنگنده «اف-۱۶ سی ام فالکن» نیروی هوایی آمریکا متعلق به گردان شکاری ۲۰ «پایگاه هوایی شاو» در کارولینای جنوبی سقوط کرد و خلبان آن کشته شد. نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که این هواپیما در یک ماموریت آموزشی و در حالیکه یک خلبان در آن بود، سقوط کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو