پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استاندار خراسان شمالی: فرودگاه جاجرم به عنوان فرودگاه دوم استان مطرح شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 327956 // // //


استاندار خراسان شمالی: فرودگاه جاجرم به عنوان فرودگاه دوم استان مطرح شود

استاندار خراسان شمالی در دیدار با وزیر راه گفت: فرودگاه جاجرم به‌عنوان فرودگاه دوم و پشتیبان استان با توجه به وجود باند فرودگاه در این شهرستان معرفی شود.


استاندار خراسان شمالی: فرودگاه جاجرم به عنوان فرودگاه دوم استان مطرح شود

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در دیدار با وزیر راه با اشاره به نداشته های فراوان وزارت راه و شهرسازی در استان اظهار کرد: وضعیت پروازهای استان نسبت به گذشته بهتر شده اما به دنبال تقویت بیشتر و حمایت قاطع وزارت راه و شهرسازی برای برقراری پرواز بجنورد به عشق‌آباد هستیم.

وی بابیان اینکه با شروع فصل سرما و مه گرفتگی و نبود دید برای فرود هواپیما، پروازهای استان تعطیل می‌شود، افزود: بنابراین خواستار نظر کارشناسی نهایی وزارت راه و شهرسازی برای وضعیت فرودگاه بجنورد ازنظر امکانات و تجهیزات هستیم.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به فعالیت بیش از دو دهه‌ای فرودگاه بجنورد، افزود: اگر این فرودگاه مشکل کارشناسی ندارد باید تجهیزات مانده‌اش در گمرک آزادسازی شود و در غیر این صورت تجهیزات فنی موردنیاز تأمین شود.

وی با اشاره به پای کار آمدن مردم برای توسعه فرودگاهی استان، در سال‌های گذشته، مطرح کرد: سیستم فرودگاهی کشور با همکاری سازمان ملی مسکن برای توسعه فرودگاه‌های کشور ۱۱ هکتار زمین را برای فرودگاه‌های کشور در نظر گرفت اما سیستم فرودگاهی وزارت و راه و شهرسازی این موضوع را در استان لغو کرد که خواستار تخصیص این زمین‌ها هستیم.

شجاعی همچنین خواستار معرفی فرودگاه جاجرم به‌عنوان فرودگاه دوم و پشتیبان استان با توجه به وجود باند فرودگاه در این شهرستان شد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: در سفر رئیس‌جمهور ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات بخش دولتی سفر به دو پروژه اتصال راه‌آهن جوین به اسفراین به خط ریلی کشور و تکمیل محور ارتباطی بجنورد به جنگل گلستان اختصاص و مقرر شد امسال به بهره‌برداری برسد اما روند کار برخلاف این موضوع است.

وی نبود ریل، پروازهای مستمر و فراوان در فرودگاه بجنورد و محرومیت آزادراه را از نداشته ها و کمبودهای حوزه راه و شهرسازی در استان دانست و گفت: تنها تبعات تردد سالانه ۲۰ میلیون مسافر از محورهای مواصلاتی استان رسیدگی به وضعیت تصادفات در این جاده‌ها توسط بیمارستان‌های استان است و با این وضعیت بنابراین وزارت راه و شهرسازی به مردم استان خراسان شمالی بدهکار است.

شجاعی تأکید کرد: وزیر راه و شهرسازی به دو پروژه سفر ریاست جمهوری به استان نگاه مثبت دارد اما زیرمجموعه وزارتخانه بعد از یکسال پیمانکاری برای آسفالت محور بجنورد به جنگل گلستان در نظر گرفته و این در حالی است که هنوز زیرساخت‌ها فراهم نیست.

شجاعی با اشاره به دستور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور مبنی بر تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان از وزارت راه و شهرسازی خواستار معرفی فردی تام‌الاختیار برای پیگیری پروژه‌های این وزارت در استان شد.

وی اشاره داشت: قرارگاه خاتم‌الانبیا برای اتمام پروژه بجنورد، سنخواست، جاجرم و میامی پای‌کار آمده و خواستار حمایت راه و شهرسازی برای اتمام این پروژه و دو پروژه مصوب سفر ریاست جمهوری تا پایان سال جاری هستیم.

شجاعی گفت: چهار خطه کردن مسیر بجنورد به اسفراین پروژه به‌جامانده چندساله دیگر استان در بخش راه است که از ۱۰۶ کیلومتر تاکنون ۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: در اعلام خسارت سیل سال گذشته به راه‌های استان در سامانه وزارت راه و شهرسازی، استان عقب ماند و با توجه به وضعیت راه‌های استان و نبود ابنیه در راه‌های روستایی خواستار نگاه ویژه راه و شهرسازی هستیم.

شجاعی بابیان اینکه در استان چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد، افزود: باید به راه‌های روستایی خاکی و آسفالت شده استان باید روستای بدون راه را هم اضافه کنیم چراکه برخی از این راه‌ها در بستر رودخانه تشکیل‌شده‌اند.

وی مطرح کرد: در بحث ایمنی راه‌های استان فوق‌العاده عقب هستیم و به‌رغم دو بانده شدن برخی مواصلات اما تجهیزات مانند روشنایی و گاردریل ها هنوز یک بانده هستند که خواستار نگاه ویژه این وزارتخانه در این حوزه هستیم.

شجاعی در انتها با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه در سفر رئیس سازمان هواشناسی کشور به استان برای نصب سامانه هشدار سیل در ۵۰ نقطه استان، گفت: با توجه به این تفاهم‌نامه نصب سامانه برای ۲۰ نقطه قطعی شده برای ۳۰ نقطه دیگر خواستار اعتبار از وزارت راه و شهرسازی هستیم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو