پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بلیط تهران – استانبول ۱۰۰ میلیون ناقابل! + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 328056 // // // //


بلیط تهران – استانبول ۱۰۰ میلیون ناقابل! + فیلم

دو اتفاق عجیب در پرواز تهران – استانبول. در شرایطی که از طرف ترکیه، مجوز پرواز ایرلاین‌های ایرانی به مقصد استانبول بارها در آستانه بازگشایی لغو شده، اما پروازهای ایرلاین قطری در این مسیر برقرار است!


بلیط تهران – استانبول ۱۰۰ میلیون ناقابل! + فیلم

پرسش و ابهام نخست این است که چرا پرواز ایرلاین‌های ایرانی لغو می‌شوند اما یک ایرلاین خارجی مجوز می‌گیرد؟ علاوه بر این، شرکت هواپیمایی قطر که «انحصارا» پروازهای تهران – استانبول را انجام می‌دهد، با نرخ‌های نجومی بلیت این مسیر را در اختیار مسافران ایرانی قرار می دهند.

قیمت مسیر تهران – استانبول بین ۴۷ تا حدود ۵۳ میلیون تومان به فرورش می‌رسد. با احتساب هزینه برگشت، قیمت بلیت تهران – استانبول – تهران مجموعا حدود ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود!

آیا این موضوع ریشه در یکسری روابط دارد؟

انحصار پروازهای تهران-استانبول بعد از شیوع کرونا به دست ایرلاین قطری افتاد؛ در حالی شرکت هواپیمایی ترکیش، در این مدت دو ماهه چندین بار اعلام کرد پروازهای خود را به ایران از سر خواهد گرفت اما هر باره به بهانه شیوع کرونا اقدام به لغو پروازهای خود کرد که در این بین تعداد زیادی از مسافران سرگردان و حتی برخی موفق به استرداد بلیت خود نشدند.

در حالی ترکیه مجوز پروازها به ایران را به بهانه شیوع کرونا را نمی دهد که ایرلاین قطری در اقدامی عجیب و به دور از توجه مسئولان هواپیمایی، اقدام به جابه‌جایی مسافران ایرانی به استانبول آن هم با قیمت‌های نجومی می‌کنند اما سؤال اینجاست که چرا ترکیه اجازه برقراری پروازهای بین تهران-استانبول را نمی‌دهد، اما این مجوز برای ایرلاین قطری صادر شده و میتواند مسافران ایرانی را به دوحه و از آنجا به استانبول منتقل کند.

پیش از این نیز شرکت ترکیش در بخش‌نامه‌ای اعلام کرد از ۱۶ جولای (۲۶ تیرماه) پروازهای این ایرلاین به ایران از سر گرفته می شود و حتی بلیت فروشی در مسیر تهران- استانبول هم آغاز شد اما این ایرلاین ترکیه‌ای اقدام به کنسلی پروازها کرد که واکنش شدید مسافران را در پی داشت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت گسترش / تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو