پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام هواپیمای سمپاشی برای اطفای حریق روستای لات در الموت غربی

تاریخ خبر: // کد خبر: 328121 // // //


اعزام هواپیمای سمپاشی برای اطفای حریق روستای لات در الموت غربی

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین : یک فروند هواپیمای سمپاشی برای اطفای حریق به منطقه اعزام شده است تا بتوانیم سریعت این حادثه را کنترل و مهار کنیم.


اعزام هواپیمای سمپاشی برای اطفای حریق روستای لات در الموت غربی

قدرت الله مهدیخانی دقایقی قبل اظهارداشت: متاسفانه امسال شاهد وقوع چندین فقره حریق در اراضی ملی بودیم که بیشتر آنها ناشی از عوامل انسانی است.

وی اضافه کرد: ظهر امروز نیز قسمتی از منابع طبیعی و اراضی ملی در روستای لات از توابع الموت غربی دچار حریق شده است که بلافاصله نیروهای محلی و منابع طبیعی و محیط زیست وارد ماموریت اطفای آن شده اسند.

مهدیخانی تصریح کرد: شدت حریق کمی گسترده است و چند دقیقه قبل یک فروند هواپیمای سمپاشی برای اطفای حریق به منطقه اعزام شده است تا بتوانیم سریعت این حادثه را کنترل و مهار کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: بیش از ۵۰ تن از نیروهای امدادی از جمعیت هلال احمر، منابع طبیعی، محیط زیست در کنار جمعی از نیروهای محلی مشغول اطفای حریق هستند و امیدواریم بتوانیم بسرعت آن را مهار کنیم.

وی با ابراز نگرانی از وقوع حریق در مراتع ملی اظهارداشت: حفظ منابع طبیعی برای ما بسیار اهمیت دارد چون پوشش گیاهی می تواند از حوادثی چون سیل و گردو غبار جلوگیری کند و با وقوع حریق و از بین رفتن این پوشش های گیاهی در صورت بارش های شدید و سیل آسا شاهد وقوع سیلاب و تهدید جان ساکنان محلی خواهیم بود که نگران کننده است.

مهدی خانی از ساکنان روستاها و اهالی مناطق مختلف خواست در حفظ و صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی به عنوان سرمایه های کشور حساسیت لازم را داشته باشند و از روشن کردن آتش در اراضی ملی، مراتع و منابع طبیعی جدا خودداری کرده و در صورت ضرورت استفاده از اتش حتماً از خاموش شدن آن پس از بکار گیری مطمئن شوند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافاتب رگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو