پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | زنگنه: شرکت فرودگاه ها با تحویل فرودگاه ماهشهر و عسلویه موافقت کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 328128 // // // // خبر مهم


زنگنه: شرکت فرودگاه ها با تحویل فرودگاه ماهشهر و عسلویه موافقت کرد

رئیس سازمان هواپیمایی از موافقت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران از تحویل گیری فرودگاه‌های عسلویه و ماهشهر خبر داد و گفت: مالکیت فرودگاه‌ها با این شرکت است و سازمان هواپیمایی کشور به موضوع مالکیت ورود نمی‌کند.


زنگنه: شرکت فرودگاه ها با تحویل فرودگاه ماهشهر و عسلویه موافقت کرد

هفته گذشته دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری طی گزارشی درباره خروج هواپیمای بوئینگ کاسپین از باند فرودگاه از بی خبری فرودگاه اهواز نسبت به پرواز تهران- عسلویه خبر داد.در بخشی از این گزارش خلبان به عنوان یکی از مقصران سانحه معرفی شده بود.

این در حالی است که تورج دهقانی زنگنه امروز در واکنش به این مسئله که سازمان هواپیمایی کشوری از تحویل گیری فرودگاه ماهشهر خودداری کرده است، گفت: مالکیت فرودگاه‌ها با  شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران است و قرار شده این شرکت در گام نخست، فرودگاه‌های عسلویه و ماهشهر را تحویل بگیرد.

وی تصریح کرد: تحویل‌گیری فرودگاه ماهشهر به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران مربوط می‌شود که به دلیل موضوع مالکیت، این سازمان به موضوع مالکیت فرودگاه‌ها ورود نمی‌کند.

دهقانی زنگنه پیش تر درباره گزارش نهایی علت سانحه فرودگاه ماهشهر که در تاریخ هفتم اسفندماه سال گذشته رخ داد و در جریان این سانحه هواپیمای بویینگ ام دی کاسپین از مسیر باند منحرف شد، گفته بود: هدف از بررسی سوانح، شناختن ریشه‌های رویداد و جلوگیری از رخداد مجدد آن با شناسایی و پیاده سازی اصلاحات لازم جهت حذف زمینه‌های تکرار آن بوده است.

وی اذعان کرده بود: پس از انتشار گزارش نهایی سازمان در خصوص سانحه هواپیمای مسافری MD83 شرکت کاسپین در فرودگاه ماهشهر و در ادامه گفتگوی مدیر کل فرودگاه‌های استان خوزستان با توجه به اینکه محتوای خبر منتشر شده وجود ناهماهنگی و عدم مسولیت پذیری را القا می‌کرد در قالب یک اقدام پیشگیرانه، به منظور حفظ ایمنی و تا مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها دستور توقف فعالیت فرودگاه صادر شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرده بود: پس از آن با دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و رایزنی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها، شرکت فرودگاه‌ها در گام نخست مسئولیت ناوبری فرودگاه‌های ماهشهر و عسلویه را ه بصورت مکتوب پذیرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرده بود: با این تمهید، ادامه فعالیت فرودگاه ماهشهر و برقراری پروازها، از سوی سازمان هواپیمایی کشوری با رعایت کامل ایمنی مورد موافقت قرار گرفته است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفه از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو