پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پنج درصد مسافرانی که وارد فرودگاه مهرآباد می شوند ماسک نمی زنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 328825 // // //


پنج درصد مسافرانی که وارد فرودگاه مهرآباد می شوند ماسک نمی زنند

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد گفت: ۹۵ درصد مسافرانی که وارد سالن ها و ترمینال ها می‌شوند ماسک دارند و به ۵ درصدی که ماسک ندارند متذکر می‌شویم.


پنج درصد مسافرانی که وارد فرودگاه مهرآباد می شوند ماسک نمی زنند

ابراهیم مرادی صبح امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور در حاشیه بازدید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد برای بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ۳۰ دوربین حرارتی از تولید کننده داخلی در راستای انجام پروتکل‌های بهداشتی و معاینه مسافران خریداری کرده که ۳ دوربین حرارتی در فرودگاه مهرآباد نصب شده و فعال است.

وی ادامه داد: در فرودگاه مهرآباد از درب ورودی مسافران تب‌سنجی انجام می‌شود و پس از آن مسافر می‌تواند وارد سالن ترانزیت شود.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد افزود: سالن‌های ترانزیت این فرودگاه هر ۱۲ ساعت و دفاتر اداری نیز هر ۷۲ ساعت ضد عفونی می‌شوند؛ اما کار ضد عفونی مراکز اساسی و آتش‌نشانی فرودگاه، هر ۱۲ ساعت یک بار است.

مرادی یادآور شد: پاشیدن مواد ضد عفونی که غلظت آن مورد تأیید نمایندگان وزارت بهداشت است، در ساعات کم مسافر انجام می‌شود تا ترکیب وایتکس و آب ژاول به لباس مسافر آسیبی وارد نکند.

وی بیان کرد: ۹۵ درصد مسافرانی که وارد سالن می‌شوند ماسک دارند و به ۵ درصدی که ماسک ندارند متذکر می‌شویم. ضمن اینکه از سال ۵۲ در فرودگاه مهرآباد اورژانس مستقر بوده و در حال حاضر نیز در صورت مشاهده مسافر مشکوک به کرونا، وی را به اورژانس معرفی می‌کنیم.

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: علت اینکه برخی مسافران پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، این است که خانواده‌ها یا تیم‌های ورزشی یا کسانی که با هم همسفرند، دوست دارند به صورت گروهی در صفوف دریافت کارت پرواز یا سالن‌های فرودگاه حضور داشته باشند ولی ما مرتباً به آنها تذکر می‌دهیم که فاصله‌ها را رعایت کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو