پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه پرواز هواپیماهای کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 328830 // // //


ادامه پرواز هواپیماهای کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای روسیه

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه، از چند مورد رهگیری هواپیماهای شناسایی آمریکایی، سوئدی و نروژی بر فراز دریای بالتیک و دریای بارنتس توسط جنگنده‌های روسی در روز سه شنبه خبر داد.


ادامه پرواز هواپیماهای کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای روسیه

مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه که زیر نظر وزارت دفاع این کشور فعالیت دارد، شب گذشته اعلام کرد که یک فروند جنگنده سوخو-27 این کشور، روز سه شنبه 8 سپتامبر (18 شهریور ماه) هواپیماهای شناسایی متعلق به ایالات متحده و سوئد را بر فراز دریای بالتیک اسکورت کرد.

طبق این اطلاعات، جنگنده روسی به منظور شناسای اهداف هوایی و جلوگیری از نقض حریم هوایی روسیه، به هوا برخاست.  خدمه جنگنده روسی اهداف هوایی را یک فروند هواپیمای شناسایی راهبردی RC-135متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده و یک هواپیمای شناسایی از نوع Gulfstream نیروی هوایی سوئد، شناسایی کرد. جنگنده سوخو-27 پس از دور کردن  هواپیماهای خارجی از مرزهای روسیه، به پایگاه هوایی خود مراجعه کرد.  

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه همچنین یادآور شد که در همان روز سه شنبه، یک فروند جنگنده میگ -29 این کشور، مجبور شد برای رهگیری و دور کردن  هواپیمای نوع P-3C Orionمتعلق به نیروی هوایی نروژ بر فراز دریای بارنتس به هوا بلند شود. این این مورد هم هیچ مورد نقض حریم هوایی روسیه، صورت نگرفت.

وزارت دفاع روسیه تأکید کرده است که تمامی پروازهای جنگنده‌های این کشور برای رهگیری هواپیماهای بیگانه، کاملاً مطابق با قوانین بین المللی و بدون نقض حریم هوایی سایر کشورها انجام شده است.

لازم به یادآوری است؛ هفته گذشته، در روزهای نخست ماه سپتامبر، (دهه دوم شهریور) چهار بار موارد رهگیری هواپیماهای نظامی نروژی پیش آمده بود. در تاریخ سوم سپتامبر (13 شهریور) نیز جنگنده‌ میگ-31 روسی برای رهگیری و دور کردن هواپیماهای شناسایی آمریکایی و انگلیسی بر فراز دریای بارنتس مجبور به پرواز شده بود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید




برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو