پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امنیت مطلوب در همه فرودگاه‌های کشور حاکم است / کشف ۱۲۹۵ کیلو مواد مخدر از سوی پلیس فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 328937 // // //


امنیت مطلوب در همه فرودگاه‌های کشور حاکم است / کشف ۱۲۹۵ کیلو مواد مخدر از سوی پلیس فرودگاه

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه اکنون پلیس فرودگاه‌های کشور با تامین نظم و امنیت ۵۹ فرودگاه فعال، یکی از تخصصی‌ترین مجموعه‌های بزرگ پلیس پیشگیری ناجا محسوب می‌ شوند، گفت: امنیت فرودگاه ها توسط کارکنان هوشیار و توانمند پلیس فرودگاه تامین و مدیریت می شود.


امنیت مطلوب در همه فرودگاه‌های کشور حاکم است / کشف ۱۲۹۵ کیلو مواد مخدر از سوی پلیس فرودگاه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در جریان بازدید میدانی از عملکرد پلیس فرودگاه‌های کشور افزود: با طرح ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین کنترل و نظارت بیشتر مرزهای هوایی کشور و برگزاری چندین طرح مبارزه مشترک بین فرودگاهی از رشد جرایم در حوزه فرودگاه‌ها کاسته شده است و امیدواریم با تلاش و مجاهدت کارکنان با انگیزه این پلیس عملکرد آن به همین صورت مثبت باشد.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۸ حدود ۵۳ میلیون مسافر داخلی و خارجی از فرودگاه های کشور تردد کرده اند، افزود: در این بازه زمانی بیش از ۴۱۱ هزار سوتی پرواز نیز انجام شده که تامین نظم و امنیت این تعداد از مسافران با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس فرودگاه به نحو احسن صورت گرفته است.

سردار معصوم بیگی پلیس فرودگاه را پیشرو در جلب رضایت عمومی و کارکنان آن را مسئولیت گرا و قانون مدار توصیف کرد و گفت: از جمله ماموریت های مهم و حساس این پلیس، برقراری نظم و امنیت، پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و جلوگیری از جا به جایی مواد مخدر از مرزهای هوایی کشور است که همکاران بنده طی سال گذشته موفق شده اند یک هزار و ۲۹۵ کیلو مواد مخدر کشف کنند، ضمن اینکه ارزش تقریبی کشفیات کالای قاچاق، ارز و طلا توسط پلیس فرودگاه در این بازه زمانی ۱۸۵ میلیارد تومان عنوان شده که در نوع خود موفقیت قابل توجهی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امنیت مطلوبی در تمامی فرودگاه های کشور حاکم است از عملکرد خوب پلیس فرودگاه های کشور در مناسبت‌های مهم از قبیل اعزام حجاج، وقوع حوادث غیرمترقبه و مقابله با کرونا اعلام رضایت کرد و گفت: امیدواریم مسافران و شهروندان با عمل به توصیه های پلیس فرودگاه و رعایت مسائل ایمنی از جمله عدم حمل اقلام ممنوعه خادمان خود در این پلیس تخصصی را بیش از پیش یاری کنند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به مسئولیت‌گرایی و قانون‌مداری مجموعه فرماندهان و کارکنان پلیس فرودگاه گفت: پلیس فرودگاه در جلب رضایت مردم و خدمات رسانی مطلوب و کیفی موفقیت رو به رشدی داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی در جریان بازدید میدانی از عملکرد پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به مسئولیت گرایی و قانون مداری مجموعه فرماندهان و کارکنان پلیس فرودگاه گفت: پلیس فرودگاه در جلب رضایت مردم و خدمات رسانی مطلوب و کیفی موفقیت رو به رشدی داشته است.

وی اظهار داشت: پس از اینکه هواپیمایی کشوری در سال ۱۳۲۸ تشکیل شد حفاظت از آن به یک گروهان ژاندارمری واگذار شد و سپس حفاظت از آن از سال  ۱۳۵۳ به پلیس تهران واگذار و در نهایت تشکیلاتی تحت عنوان پلیس هواپیمایی کشوری عهده دار تامین امنیت و حفاظت سازمان هواپیمایی کشور شد و در حال حاضر به عنوان یکی از یگان های زیر مجموعه پلیس پیشگیری ناجا فعالیت می کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو