پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها بر فعالیت مستمر و فرابخشی مرکز عملیات راهبری ایمنی و عملیات اضطراری

تاریخ خبر: // کد خبر: 329032 // // // //


تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها بر فعالیت مستمر و فرابخشی مرکز عملیات راهبری ایمنی و عملیات اضطراری

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در بازدید از مرکز راهبری ایمنی و عملیات اضطراری و نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی بر فعالیت جدی تر و مستمر این مرکز با نگاهی فرابخشی و همکاری بیشتر واحدهای مختلف تاکید کرد.


تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها بر فعالیت مستمر و فرابخشی مرکز عملیات راهبری ایمنی و عملیات اضطراری

سیاوش امیرمکری در این بازدید که امروز(18 شهریور) با همراهی سعید اکبری، علی رستمی و ابراهیم مرادی از اعضای هیات مدیره، علی شورمیج، معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران ستادی انجام شد، ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز راهبری ایمنی و عملیات اضطراری و نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی پس از استماع گزارشی از اقدامات انجام شده، طی سخنانی عنوان کرد: امیدواریم با فعالیت بیشتر شاهد ارتقای خدمات فرودگاهی و هوانوردی در این مرکز باشیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن قدردانی از تلاش کسانی که اولین بار ایده راه اندازی مرکز را مطرح کردند و مقدمات تاسیس آن را فراهم کردند، گفت: وقوع بحران سیل در اوایل سال 98 نشان داد که جای چنین مرکزی برای کنترل بحران فرودگاه ها خالی بوده است.

وی ضمن قدردانی از خدمات شایسته آقای رنجبر در مدت تصدی اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات برای وی آرزوی موفقیت در مدیریت مرکز راهبری ایمنی و عملیات اضطراری و نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی کرد تا با توجه به سابقه خوب و فعالیت خود بتواند با نگاهی وسیع و فرابخشی در راستای اهداف درنظر گرفته شده قدم های بلندی بردارد.

وی افزود: برای عملی شدن طرح ها و ایده ها به هم افزایی بخش های مختلف نیاز داریم و باید بتوانیم از زیرساخت های فراهم شده در آن حداکثر استفاده را ببریم و به بخش های برون سازمانی نیز آن را معرفی کنیم.

امیرمکری با تاکید بر فعالیت مستمر این مرکز از راه اندازی آن به عنوان بهترین فرصت برای هوشمندسازی فرودگاه ها و افزایش اعتماد مسافران یاد کرد.

وی سایر بخش های شرکت از جمله روابط عمومی را ترغیب به استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در مرکز برای برگزاری نشست با اصحاب رسانه و معرفی اقدامات مفید انجام شده، استفاده کنند.

ضرورت تداوم اقدامات در حوزه فناوری اطلاعات

همچنین سعید اکبری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی بر ضرورت تداوم اقدامات و طرح های مرکز بر پایه فناوری اطلاعات تاکید کرد: در پساکرونا نیز می توان از بسترهای فناوری اطلاعات با کمترین هزینه مالی و انسانی استفاده کرد و برگزاری جلسه های حضوری را به حداقل رساند.

همچنین علی رستمی، عضو هیات مدیره و راهبر معاونت برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی در سخنانی ضمن استقبال از راه اندازی سامانه AOCبر کارایی بالای این سامانه برای برطرف کردن مشکلات فرودگاه ها بویژه فرودگاه های پرترافیک مهرآباد تاکید کرد.

ابراهیم مرادی، عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و راهبر فرودگاه مهرآباد نیز با تاکید بر اینکه در فعالیت مرکز راهبری ایمنی و عملیات اضطراری و نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی همسو با زنجیره فرماندهی مدیریت فرودگاه ها حرکت کند، گفت: باید AOC تمام فرودگاه ها به مرکز متصل شوند. همچنین صرفه جویی اقتصادی و کارکرد هزینه ها نیز در استفاده از امکانات مرکز مورد توجه قرار گیرد.

مجتبی رنجبر، مدیر مرکز راهبری ایمنی و عملیات اضطراری و نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های مرکز،  پیشنهادهایی را در جهت فعال سازی و ارتقای اثربخشی مرکز از جمله ایجاد مرکز Disaster Recovery برای کلیه سرویس های عملیاتی مطرح کرد.

وی گفت: در بخش نظارت و کیفیت خدمات فرودگاهی نیز اقدامات موثری با هدف پایش و نظارت مستمر عملیات فرودگاهی در کلیه فرودگاه های کشور انجام شده است. همچنین این مرکز در بخش تحقیقاتی خود در خصوص فرودگاههای هوشمند اقداماتی در دست اجرا دارد.

ترجمه و گردآوری و اطلاع رسانی متون هوانوردی مرتبط با کیفیت خدمات فرودگاهی و نیز انطباق و پایش خدمات در راستای استانداردسازی و اجرای الزامات ملی و بین المللی از دیگر فعالیت های مرکز بود که رنجبر به آن اشاره کرد.

مدیر مرکز راهبری ایمنی و عملیات اضطراری و نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی افزود: بخش ایمنی و عملیات اضطراری وظیفه برگزاری جلسات کمیته ایمنی و اضطراری شرکت را در مواقع بحران دارد و آمادگی دریافت اطلاعات مورد نیاز در مواقع بحران را خواهد داشت.

رنجبر ضمن ارایه پیشنهاد ایجاد مرکز اندیشکده پروژه ها Think Tank Center جهت تعریف طرح ها و پروژه های نوین فرودگاهی و مرکز تحقیق و توسعه گفت: این مرکز دارای ظرفیت اجرای پروژه های یکپارچه و نوین، با قابلیت مانیتورینگ تمام تجهیزات نوین عملیاتی و فرودگاهی کشور را خواهد داشت.

تجاری سازی از طریق توسعه خدمات یکپارچه به شرکت های هواپیمایی و برگزاری دوره آموزشی intractiveتا سقف 50 نفر از دیگر پیشنهادهای رنجبر برای بهره گیری از ظرفیت مرکز بود.

وی همچنین بر ضرورت تکمیل شبکه زیرساخت مرکز بر اساس پروژه های قابل اجرای فرودگاهی تاکید کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها ( لینک 1 ) / ( لینک 2 )


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو