پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکذیب خبر منصرف شدن ناسا از خرید جا در سفینه فضایی روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 329117 // // //


تکذیب خبر منصرف شدن ناسا از خرید جا در سفینه فضایی روسیه

آژانس فضایی روسیه (“روس کاسموس”) خبر مربوط به منصرف شدن آژانس فضایی آمریکا ، ناسا از خرید جا در سفینه روسی “سایوز” برای پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2021 را تکذیب کرد


تکذیب خبر منصرف شدن ناسا از خرید جا در سفینه فضایی روسیه

اگرچه این مطلب پیشتر در گزارش سالانه این سازمان دولتی روسیه ذکر شده بود، مقامات “روس کاسموس” در توییتر  نوشته اند : “این چنین نیست.”

مقامات آژانس فضایی روسیه خاطرنشان کردند به زودی پیشنهادات در زمینه اعضای اکیپ فضانوردان اعزامی به ایستگاه فضایی بین المللی بررسی می کنند و افزودند که این اکیپ ها کمافی السابق بین المللی خواهند بود.

یک منبع در صنعت موشک سازی و فضانوردی روسیه در ماه اوت  گفته بود  که در ماه آوریل ، برای اولین بار در تاریخ اکیپی متشکل از فقط فضانوردان روس با سفینه “سایوز ام اس 18”  به فضا پرواز می کند ، اما این خبر در سطح رسمی  تایید نشد .

طبق گزارش ناسا ، از سال 2006 ، ایالات متحده 72 جا در فضاپیمای سایوز را به قیمت بیش از 4 میلیارد دلار برای انتقال فضانوردان آمریکایی ، اروپایی ، کانادایی و ژاپنی به ایستگاه فضایی بین المللی و بازگرداندن آنها  به زمین از روسیه خریداری کرده است.

در پایان ماه اوت ، سفینه فضایی  Crew Dragon که توسط شرکت خصوصی آمریکایی SpaceX ساخته  شده ، به سلامت به زمین بازگشت. این سفینه اولین پرواز آزمایشی سرنشین به ایسگاه فضایی بین المللی را به همراه  دو فضانورد ناسا انجام داد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتنیک فارسی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو