پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعطیلی غیرمنتظره فرودگاه چابهار و سرگردانی مسافران + عکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 329198 // // // // // خبر مهم


تعطیلی غیرمنتظره فرودگاه چابهار و سرگردانی مسافران + عکس

شرکت مالک فرودگاه چابهار اعلام کرده به دلیل تعمیرات، این فرودگاه از امروز تا اطلاع ثانوی تعطیل است؛ تعطیلی غیرمنتظره که سبب سردرگمی مسافران شده است.


تعطیلی غیرمنتظره فرودگاه چابهار و سرگردانی مسافران + عکس

شرکت مالک فرودگاه چابهار-کنارک به شکلی غیرمنتظره و دقیقاً یک روز قبل از تعطیلی، در نامه‌ای به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده: به علت تعمیرات سطح پروازی و سیستم‌های ناوبری و رفع ایرادات به وجود آمده در بخش‌های سوخت‌رسانی، باند فرودگاه چابهار از امروز پنجشنبه تا اطلاع ثانوی مسدود بوده و امکان نشست و برخاست پروازهای مسافری را ندارد.

متن نامه این تعطیلی غیرمنتظره در تصویر زیر آمده است:

استان سیستان و بلوچستان , فرودگاه‌های ایران ,

این تعطیلی غیرمنتظره موجب سردرگمی مسافرانی شده که در چابهار‌ هستند و یا کسانی که قصد آمدن به منطقه را کرده بودند؛ تعدادی از مسافران در تماس‌های متعدد با خبرنگاران تسنیم از این موضوع گلایه کردند و از کلافه‌گی و سردرگمی خود خبر دادند.

این درحالی است که هنوز سایت‌های فروش بلیط به مقصد چابهار باز است و امکان رزو وجود دارد.

پیش از این در پی گلایه‌های مخاطبان و مسافران این فرودگاه از سیستم تهویه نامطبوع و همچنین خدمت‌رسانی نامناسب اتوبوس‌های ترانزیتی بین سالن ترانزیت و هواپیما، کاپیتان شهری مدیر فرودگاه کنارک در پاسخ به این انتقادات در گفت‌وگو با رسانه‌ها تصریح کرد: “این گلایه‌ها را قبول دارم و به ضعف کار آگاه هستم اما فرودگاه کنارک به دلیل آنکه نظامی است یک ریال بودجه دولتی ندارد و فرمانداران چابهار و کنارک هم فرودگاه را برای تامین هزینه‌ها یاری نمی‌کنند. تهویه ضلع شرقی فرودگاه نامناسب و مشکل‌دار است؛ در توافق‌نامه‌ای سال گذشته منطقه آزاد فرودگاه‌ را بازسازی کرد اما مشکل تهویه که در تعهدش بود را انجام نداده است. 4 ماه است تهویه مشکل دارد و 640 میلیون تومان برای تعمیر آن برآورده شده اما با وجود دستور مدیرعامل منطقه آزاد چابهار هنوز این مبلغ تامین نشده است.”

فرزین حقدل معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار در پاسخ به صحبت‌های مدیر فرودگاه گفت: اصلا سیستم تهویه در تعهد بازسازی فرودگاه نبوده است

حالا به نظر می‌رسد اختلاف منطقه آزاد چابهار و دیگر نهادها با فرودگاه چابهار دوباره داغ شده و دود این اختلاف در چشم مردم و مسافرانی می‌رود که کلافه و سردرگم یا در چابهار‌ هستند و می‌خواهند بروند و یا قصد آمدن دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان پیشتر با اشاره به لزوم به ساخت فروگاه بین‌المللی چابهار  گفت: ساخت یک فرودگاه مناسب مسافری در چابهار نیاز مبرم منطقه بود، فرودگاه فعلی کنارک محدودیت‌های شدید برای سرمایه‌گذاران دارد، وقتی منطقه آزاد نمی‌تواند در آنجا یک دفتر برای پذیرایی از مهمانان داشته باشد دیگر برای سرمایه‌گذاران جای خود دارد؛ فرودگاه ویترین توسعه هر منطقه‌‌ است و اگر قرار باشد سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای اتفاق بیافتد حتما با ساخت یک فرودگاه مناسب خواهد بود.

فرودگاه بین‌المللی چابهار با اعتباری بالغ‌بر هزار میلیارد تومان توسط منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است؛ کارگاه عمرانی فرودگاه یک ماه است شروع شده و با جدیت در حال ساخت است و به گفته مدیران منطقه آزاد چابهار تا سال آینده بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید

  1. موضوع عجیبی بود بنده خودم درگیر این ماجرا برای پروازم شدم و به شدت ناراضی بودم

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو