پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جنگنده‌های روسی بار دیگر هواپیماهای خارجی را اسکورت کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 329245 // // //


جنگنده‌های روسی بار دیگر هواپیماهای خارجی را اسکورت کردند

طبق اطلاعات مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه، روز چهارشنبه، جنگنده‌های این کشور مجبور شدند برای دور کردن هواپیماهای شناسایی نروژی بر فراز دریای بارنتس و هواپیمای شناسایی آمریکایی در آسمان دریای سیاه، به پرواز درآیند.


جنگنده‌های روسی بار دیگر هواپیماهای خارجی را اسکورت کردند

مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه که زیر نظر وزارت دفاع این کشور فعالیت دارد، صبح امروز اعلام کرد که شب گذشته دو جنگنده میگ -29 نیروهای هوا-فضای روسیه برای همراهی و دور کردن دو فروند هواپیمای Falcon-20 و R-3C Orion متعلق به نیروی هوایی نروژ بر فراز دریای بارنتس، به هوا برخاستند.

طبق اطلاعات این مرکز، سیستم‌های کنترل حریم هوایی روسیه روز چهارشنبه دو هدف هوایی را در آسمان آبهای بین‌المللی دریای بارنتس شناسایی کردند که در حال نزدیک شدن به مرزهای ملی روسیه بودند. برای شناسایی اهداف هوایی و جلوگیری از نقض حریم هوایی کشور، دو جنگنده میگ -29 به هوا برخاستند. خدمه جنگنده های روسی اهداف هوایی را بعنوان یک فروند هواپیمای شناسایی و جنگ الکترونیکی از نوع Falcon-20 و هواپیمای گشت R-3C Orionمتعلق به پایگاه نیروی هوایی نروژ، طبقه بندی کردند.

جنگنده‌های روسی هواپیماهای خارجی را بر فراز دریای بارنتس اسکورت کرده و پس از دور کردن آنها، به پایگاه محل استقرار خود بازگشتند.

مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه پیش از این نیز اعلام کرده بود که روز چهارشنبه یک فروند جنگنده سوخو -27 نیروهای هوا-فضای روسیه برای رهگیری یک هواپیمای شناسایی راهبردی RC-135 متعلق به نیروی هوایی آمریکا بر فراز دریای سیاه، مجبور به پرواز شده بود. جنگنده سوخو، هواپیمای آمریکایی را اسکورت و از حریم هوایی روسیه دور کرد.  

در هیچ از این موارد، نقض مرزهای ملی روسیه ثبت نشده است.

در اوایل ماه سپتامبر، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع فدراسیون روسیه اعلام کرد که میزان پرواز هواپیماهای شناسایی کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور، بیش از 30 درصد نسبت به سال گذشته، افزایش یافته است.

وی در این خصوص توضیح داد: «اخیراً، کشورهای پیمان آتلانتیک شمالی فعالیتهای اطلاعاتی خود علیه روسیه را افزایش داده‌اند. شدت استفاده از هواپیماهای شناسایی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه بیش از 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در آگوست سال گذشته، تعداد این پروازها 87 بود بود، ولی اکنون به حدود 120 پرواز رسیده است. تنها در دوره زمانی 23 آگوست تا 2 سپتامبر (دوم شهریور الی 12 شهریور ماه)، جنگنده‌های نیروهای هوا-فضای روسیه حداقل 10 بار برای رهگیری هواپیماهای شناسایی بر فراز دریای بالتیک، بارنتس و دریای سیاه به هوا برخاستند.»

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو