پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی: نیازی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماها نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 329321 // // // //


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی: نیازی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماها نیست

مقصود اسعدی سامانی گفت: بر اساس پروتکل بهداشتی که وزارت بهداشت و درمان در اختیار ما قرار داده ، نیازی به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیماها نیست.


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی: نیازی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماها نیست

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، با اشاره به اینکه پروازهای خارجی در حال انجام است گفت: پروازهای خارجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کشورهای مقصد به پاریس، لندن، آمستردام، منچستر، وین، مادرید، میلان، بغداد، نجف، بصره، بانکوک، کوالالامپور، کابل، دبی و دوحه در حال انجام است.

او افزود: کلیه پروازها براساس مقررات و پروتکل‌های کشورهای مقصد انجام می‌شود برای مثال در دست داشتن جواب تست PCR برای هر مسافر ضروری‌ است و مدت اعتبار آن برای برخی از کشورها یک هفته‌ و برخی سه روزه است.

اسعدی سامانی درخصوص انتشار عکس‌هایی مبنی بر رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیماها تصریح کرد: براساس پروتکل بهداشتی که وزارت بهداشت و درمان در اختیار ما قرار داده، نیازی به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها نیست حتی مقررات بین‌المللی هم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی داخل هواپیماها را ضروری نمی‌داند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: از آنجایی که سیستم تهویه و فیلتر هوا در هواپیما وجود دارد و هر چنددقیقه یک بار هوای داخل کابین تعویص می‌شود نیازی به یکی درمیان نشست مسافران نیست به همین دلیل تمام صندلی‌ها فروخته می‌شود.

او افزود: جهت اطمینان صندلی‌های دو ردیف آخر هواپیماها را خالی می‌گذارند تا اگر در طول پرواز مسافری حال عمومی‌اش بد شد در آنجا مستقر شود و مراقبت‌های لازم از او صورت گیرد.

اسعدی سامانی عنوان کرد: تمام هواپیماها ضدعفونی می‌شوند و تاکنون هیچ موردی از جریمه شدن هواپیمایی به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی نداشته‌ایم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درمورد گلایه‌های مردم از گران شدن بلیت هواپیما گفت: قیمت بلیت پروازهای داخلی باوجود اینکه عرضه بر تقاضا پیشی گرفته و شرکت‌ها هیچ سودی نمی‌کنند، افزایش پیدا نکرده و با قیمت کمتر از چارت شرکت‌های هواپیمایی به فروش می‌رسد درواقع شرکت‌ها تنها برای ادامه حیات خود اقدام به فروش بلیت می‌کنند وگرنه هیچ سودی برای آنها ندارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  برنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو