پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کارفرمایی ناسا برای نمونه برداری از خاک ماه توسط شرکت های خصوصی

تاریخ خبر: // کد خبر: 329402 // // //


کارفرمایی ناسا برای نمونه برداری از خاک ماه توسط شرکت های خصوصی

ناسا به منظور اینکه سنگ ها و محیط کره ماه را قبل از اینکه فضانوردان خود را به سطح آن بفرستد مطالعه کند، برای جمع آوری نمونه های خاک ماه به شرکت های فضایی خصوصی پول پرداخت خواهد کرد.


کارفرمایی ناسا برای نمونه برداری از خاک ماه توسط شرکت های خصوصی

ناسا به عنوان بخشی از برنامه خود برای فرستادن یک مرد و نخستین زن به ماه تا سال 2024، به دنبال دستیابی به مقداری از خاک این قمر است. این آژانس امروز تأیید کرد که به شرکت های فضایی خصوصی پول پرداخت خواهد کرد تا مقدار کمی از خاک یا سنگ های سطح ماه را جمع آوری و نمونه برداری کنند و به زمین بیاورند.

ناسا با انتشار یک درخواست از شرکت ها خواسته است که پیشنهادات خود را ارائه دهند و همچنین در این درخواست آمده است که همکاری با شرکت های خارج از ایالات متحده نیز آزاد است.

ناسا می خواهد که این شرکت ها تصاویر مربوط به مجموعه و نمونه های جمع آوری شده را به علاوه داده های مکانی آنها ارائه دهند. این نمونهای جمع آوری شده به مواد تحت مالکیت اختصاصی ناسا تبدیل خواهند شد و ناسا امیدوار است تا سال 2024 نمونه های مورد نیاز آن تأمین شود.

“جیم برایدنستاین” رئیس ناسا می گوید: ما سیاست های خود را عملی می کنیم تا دوره جدیدی از اکتشاف و کشف را که به نفع همه بشریت است، تقویت کنیم.

ناسا دوازده پروژه دیگر نیز در دست اجرا دارد که به آن کمک می کند تا خود را برای ماموریت بازگشت به ماه تا سال 2024 آماده کند.

ناسا همچنین در حال همکاری با آژانس فضایی اروپا(ESA) برای آوردن نمونه های خاک مریخ به زمین است و ماموریت “OSIRIS-Rex” متعلق به ناسا نیز در حال تلاش برای انجام اولین ماموریت بازگشت نمونه از سیارک است.

محققان می گویند همانطور که کشف یک یک شهاب سنگ در قطب جنوب چیزهای زیادی را فاش کرده است، حتی مقدار کمی از خاک و سنگ فضایی می تواند به اکتشافات بزرگی منجر شود.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو