پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راه‌اندازی مجدد اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری

تاریخ خبر: // کد خبر: 329483 // // //


راه‌اندازی مجدد اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از راه‌اندازی مجدد اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری خبر داد.


راه‌اندازی مجدد اورژانس هوایی در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکردگفت: بالگرد اورژانس استان پارسال سقوط کرد و دو نفر از عزیزان کادر درمان استان و سه کادر پرواز در این حادثه جان خود را از دست دادند.
مجید شیرانی افزود: خوشبختانه هفته آینده یک بالگرد دیگر در استان مستقر می‌شود، این اتفاق به ویژه که در آستانه زمستان هستیم، بسیار امیدوارکننده است.
شیرانی با اشاره به اینکه در چهار ماه اول شیوع کرونا، میزان متوسط بروز و مرگ و میر این بیماری در این استان زیر ۵۰ درصد متوسط کشوری بود گفت: علی‌رغم آنکه استان در کریدور رفت و آمد قرار دارد و همچنین اغلب استان‌های همجوار همگی در شرایط بحرانی قرار داشتند، اما هماهنگی در استان باعث شد تا عملکرد خوبی در این خصوص انجام شود.
وی افزود: تا پایان تیرماه بروز بیماری در چهارمحال و بختیاری ۴۰ درصد نسبت به متوسط کشوری پایین‌تر بود تا اینکه ویروس تغییر رفتار داد و همچنین دیگر شرایط دست به دست هم داد و پیک دوم بیماری آغاز شد، در پیک دوم بیماری نیز این استان جزو استان‌های گرفتار بود، اما با این وجود هیچگاه وضعیت استان قرمز نشد.
شیرانی با بیان اینکه تاکنون ۲۸ هزار نمونه از موارد مشکوک به کرونا در چهارمحال و بختیاری گرفته شده است اضافه کرد: از این تعداد نمونه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ بیمار بستری شدند، آزمایش شش هزار و ۵۰۰ بیمار مثبت اعلام شد، نزدیک به ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، نزدیک به ۴۰۰ نفر از همکاران بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند و دو نفر نیز شهید مدافع سلامت در این استان به ثبت رسید.
شیرانی گفت: برای اولین بار در تاریخ چهارمحال و بختیاری ۷۰ نفر پزشک متخصص و فوق‌تخصص به کادر درمان این استان اضافه شد، با این اتفاق هیچ کمبودی به‌ویژه در مناطق محروم نخواهیم داشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو