پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تشریح اقدامات انجام شده در رزمایش ذوالفقار۹۹ ارتش

تاریخ خبر: // کد خبر: 329549 // // //


تشریح اقدامات انجام شده در رزمایش ذوالفقار۹۹ ارتش

سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش اقدامات انجام شده در رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش را تشریح کرد.


تشریح اقدامات انجام شده در رزمایش ذوالفقار۹۹ ارتش

امیر شهرام ایرانی سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش در جمع‌بندی اقدامات انجام شده در این رزمایش، اظهار داشت: رزمایش در سه مرحله طرح ریزی و اجرا شد که در مرحله اول اشراف اطلاعاتی، مرحله دوم فاز تاکتیکی و مرحله اصلی فاز اقدامات گرم بود که شروع آن با عملیات پیچیده آبخاکی بود که با مشارکت نیروهای چهارگانه ارتش برگزار شد.

وی گفت: آنچه طرح‌ریزی شده بود، منطبق بر راهبردهای نظامی جمهوری اسلامی ایران به مرحله اجرا درآمد و اهداف پیش‌بینی شده در روز اول حاصل شد.

سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش حضور نیروهای جوان، زبده و کارآمد در این رزمایش را از ویژگی‌های آن برشمرد و اظهار داشت: برخی از این نیروها اولین بار بود که تجربه عملیاتی در صحنه رزمایش را به دست می‌آوردند.

امیر ایرانی با اشاره به پرتاب‌های موشکی در روز دوم رزمایش، عنوان کرد: پرتاب انواع اژدر از انواع زیردریایی، پرتاب موشک‌های ساحل به دریا و سطح به سطح علیه اهداف شناور سطحی و همچنین موشک سطح به هوا که توسط نیروی پدافند هوایی بر علیه هدف نیروی نارنجی که نقش متخاصم را ایفا می‌کرد، پرتاب شد که بحمدالله همه پرتاب‌ها به‌طور دقیق به اهدافشان اصابت کردند.

این مقام مسئول تأکید کرد: با توجه به بهینه‌سازی موشک‌ها، به‌ویژه در بحث قدرت انهدام، این موشک‌ها توانستند اهداف مورد نظر را به خوبی منهدم کنند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از توان پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش، خاطرنشان کرد: در این رزمایش پهپاد دورپرواز سیمرغ در فاصله بیش از هزار کیلومتر هدف خود را در عمق دریا با بمب هوشمند مورد اصابت قرار داد. همچنین پهپاد کمان نیروی هوایی که به دست توانمند متخصصان نهاجا ساخته شده است در این رزمایش به پرواز درآمد و ماموریت رزمی انجام داد.

سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش ادامه داد: همچنین اولین تجربه صحنه رزم زیردریایی بومی فاتح در این رزمایش رقم خورد و یک پرتاب موشکی از زیر سطح به سطح هم در این رزمایش داشتیم.

امیر ایرانی در پایان با بیان اینکه در روز پایانی برنامه نمایش قدرت داشتیم که با حضور مقامات بلندپایه انجام شد، عنوان کرد: در طول رزمایش مباحثی را در حوزه کمک‌رسانی و مردم‌یاری داشتیم که شامل توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و فرهنگی بود و همچنین بیمارستان صحرایی نیز به‌منظور تامین نیازمندی‌های بهداشتی و درمانی مردم منطقه برپا شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو