پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی جزایر روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 329572 // // //


پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی جزایر روسیه

در شرایطی که حضور هواپیماهای شناسایی کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرزهای غربی روسیه ادامه دارد، سه فروند بمب‌افکن راهبردی آمریکایی نیز روز جمعه در نزدیکی جزایر روسیه در دریای سیبری شرقی پرواز کردند.


پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی در نزدیکی جزایر روسیه

به نقل از خبرگزاری «تاس»، فرماندهی اروپایی نیروهای مسلح ایالات متحده صبح امروز اعلام  کرد که سه فروند بمب افکن راهبردی بی-1 لنسر ( B-1 Lancer ) نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی جزایر متعلق به فدراسیون روسیه در دریای سیبری شرقی پرواز کردند.

بر اساس این اطلاعات، این بمب‌افکن‌ها که در گروه رزرو نیروی هوایی ایالات متحده و در ایالت تگزاس مستقر هستند، روز جمعه از محل استقرار خود به سمت شرقی‌ترین منطقه مسئولیت فرماندهی اروپایی نیروهای مسلح آمیکا به پرواز در آمدند و پس از تکمیل مأموریت خود در حریم هوایی بین المللی بر فراز آب‌های دریای سیبری شرقی، به پایگاه هوایی در ایالت آلاسکا فرستاده شدند.

این پرواز در حریم هوایی بین المللی در نزدیکی جزایر متعلق به فدراسیون روسیه  انجام شد و کل مدت پرواز 14 ساعت به طول انجامید.

در خبر دیگری گزارش شده که مرکز ملی مدیریت دفاع فدراسیون روسیه بار دیگر اعلام کرد که یک فروند جنگنده روسی سوخو-27 این کشور، روز جمعه برای رهگیری یک فروند هواپیمای شناسایی راهبردی از نوع RC-135 نیروی هوایی آمریکا و هواپیمای گشت P-8A Poseidon نیروی دریایی آمریکا بر فراز دریای سیاه به پرواز درآمد.

این مرکز همچنین یادآور شد که یک جنگنده میگ-31 روسی نیز روز جمعه برای همراهی و دور کردن یک فروند هواپیمای جنگ الکترونیکی از نوع Falcon-20 نیروی هوایی نروژ کجبور به پرواز شد و آن را در آسمان دریای بارنتس رهگیری کرد.

بر اساس این اطلاعات، در هیچیک از موارد هواپیماهای بیگانه مرزهای ملی فدراسیون روسیه را نقض نکردند و جنگنده‌های روسی نیز پس از دور کردن هواپیماهای نظامی خارجی از خطوط مرزی، به پایگاه هوایی داخلی خود بازگشتند.

“سرگئی شایگو” وزیر دفاع فدراسیون روسیه پیش از این اعلام کرد که میزان پرواز هواپیماهای شناسایی کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور، نسبت به سال گذشته، بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو